Спеціальні потреби

Папа натякнув Путіну на його минуле в КДБ – ЗМІ про візит президента РФ в Італію


Папа Римський Франциск під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Ватикан, 10 червня 2015 року
Папа Римський Франциск під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Ватикан, 10 червня 2015 року

Візит президента Володимира Путіна до Італії та Ватикану залишив після себе чимало запитань. Західна преса наввипередки аналізує, чого потрібно було Путіну від Папи Римського, якою мірою понтифік Франциск сприятиме миру в Україні, чи вдасться Володимиру Путіна посіяти ворожнечу та недовіру всередині ЄС, і яку вигоду отримає Італія від санкціонованої Росії.

Коментуючи візит Володимира Путіна до Італії західна преса здебільшого пише про намагання російського лідера таким чином прорватися з ізоляції. Зокрема, британське видання Telegraph опублікувало статтю «Ізольований Путін шукає європейського співчуття в Італії».

Автор звертає увагу, що російський президент під час своєї промови на виставці в Мілані розкритикував міжнародні санкції щодо Росії і заявив, що цими обмеженнями європейці шкодять власній економіці. Господар Кремля також звинуватив західні уряди у виключенні Росії з їхніх «клубів», зокрема із «Великої сімки». G7 якраз перед візитом Путіна в Італію провела саміт у Німеччині без участі Москви.

Напередодні свого візиту президент Росії в інтерв'ю італійській газеті Corriera della Sera розповів про «особливі відносини» з Римом.

Утім після цього міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні, в окремому інтерв'ю цій же газеті, виправдовувався, що позиція Італії з Україною не змінилася. Глава італійського зовнішньополітичного відомства також запевнив своїх європейських партнерів, що Італія послідовна у своїх відносинах з ЄС та США і не підтримує версію подій в Україні, яку висуває Путін.

Американське видання The Daily Beast описує зустріч Папи Римського з Володимиром Путіним. Авторка Барбі Латца у статті «Чи Папа просто образив Путіна» неоднозначно натякає, що Путін поїхав до Італії погрітися після холодної зими. У Мілані першими його зігріли плакати російських прихильників з написами «Путін, врятуй мир!».

У статті йдеться, що понтифік зустрів Володимира Путіна німецьким «Wilkommen», що значить «ласкаво просимо». Більше того, всі інші публічні заяви цього вечора Франциск також зробив німецькою. За словами авторки, це породило припущення серед оглядачів, що Папа Римський таким чином тонко натякнув російському президенту на позицію Меркель.

З іншого боку, аналізує Барбі Латца, можливо Франциск просто заговорив мовою, яку Путін вивчив під час служби КДБ у Східній Німеччині.

Під час зустрічі політики обмінялися подарунками. Як пише видання Римо-католицької церкви Credo, росіяни привезли Ватикану золото, у відповідь отримали бронзу з драконом.

Володимир Путін подарував главі Католицької церкви картину ручної роботи, вишиту золотою ниткою «Собор Христа Спасителя» з зображенням храму, який був зруйнований в радянські часи і в сучасні роки реставрований.

Папа Франциск у відповідь вручив гостю медальйон «Ангела-миротворця», на якому викарбовано напис: «Cвіт солідарності й миру, заснованого на справедливості». Це також ручна робота, зроблена з бронзи діаметром 19,7 см. На медальйоні викарбуваний ангел, який охоплює північну і південну півкулі Землі, долаючи опір дракона (змія). Як пояснюють автори Credo, цей ангел символізує сучасні зміни: поєднуючи регіони півночі й півдня, він бореться з руйнівними силами, такими як експлуатація, колоніалізм, байдужість і упередження.

Разом із медальйоном Володимиру Путіну подарували папське повчання «Радість Євангелія».

Американське видання Time назвало зустріч Папи Франциска з Путіним дипломатичним випробуванням впливу глави Католицької церкви. Останнім часом глава Ватикану отримував чимало підтримки за його зусилля у налагодженні кубинсько-американських відносин. Утім, як пише видання, у тій ситуації обидві сторони - і Вашингтон, і Гавана – прагнули миру.

Конфлікт з Росією – інша справа. Видання сумнівається, якщо Володимира Путіна не змогли переконати лідери найбільших економік світу, чи вдасться це зробити Ватикану?

І Time, i Telegraph акцентують увагу, що Папа Римський у цьому конфлікті повинен також брати до уваги інтереси своїх вірян.

Напередодні глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав Шевчук закликав Франциска зайняти більш жорстку позицію по відношенню до Путіна.

А посол США у Ватикані Кен Гекетт закликав Папу Римського проявити жорсткість під час його розмови з російським лідером. «Як виглядає, Росія підтримує бунтівників в Україні і російські війська перебувають на території цієї країни. Можливо, ця зустріч відкриє для Його Святості можливість в приватному порядку висловити свою стурбованість з цього приводу», - сказав Гекетт.

Американський адвокат Аскольд Лозинський, колишній голова Світового конгресу українців не має сумнівів, що Володимир Путін поїхав у Ватикан, щоб використати свої міжнародні зустрічі для російської пропаганди. У статті «Зустріч Папи Римського із чортом» для Радіо Свобода він пише, що господар Кремля таким чином хоче продемонструвати росіянам свої мирні наміри, що він шукає миру між Україною та російськомовним населенням, і мовляв про це говорив з понтифіком у Ватикані.

«Окремо можна дискутувати про різні мотиви Папи, чисто моральні, але й також політично-кон’юнктурні, щоб налагодити добрі стосунки із Росією для екуменізму з російським православ’ям», - пише Аскольд Лозинський. Єдине, що зрозуміло точно, каже автор, що Україна наразі має «нульовий результат» для себе від цієї зустрічі. «Від цієї зустрічі Україні буде ні ліпше, ні гірше. Російська агресія продовжуватиметься. Путін не пройде епіфанію, тобто не зробить з Росії мирного сусіда України», - підсумовує Лозинський.

Дивіться також: Джозеф Байден приймає співчуття у зв’язку з передчасною втратою сина

Джозеф Байден приймає співчуття у зв’язку з передчасною втратою сина. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG