Спеціальні потреби

У Білому домі заявили, що продовжують встановлювати походження кібератаки на Республіканську партію


Правоохоронні органи США продовжують встановлювати походження кібератаки на Національний комітет Республіканської партії США, який ЗМІ приписали Росії. Про це речниця Білого дому Джен Псакі заявила у середу. Відповідний текст розміщено на сайті Білого дому.

За словами Псакі, після встановлення походження атаки, США ухвалять рішення щодо подальших дій. Вона також відзначила, що повідомлення у ЗМІ щодо події "дещо випередили" ситуацію щодо реальних висновків у адміністрації.

Речниця Білого дому підкерслила, що нині відбуваються нові для США контакти на найвищому рівні між Вашингтоном та Москвою з приводу питань кібербезпеки та кібератак із використанням програм-вимагачів.

"Нам нема про що повідомити щодо висновків про походження, та того, які дії розглядаються", - відзначила Псакі.

При цьому вона наголосила, що президент США лишає за собою право удатись до дій щодо мереж, які використовують програми-вимагачі та "тих, хто їх укриває".

У середу Джо Байден заявив, що підніме питання кібербезпеки під час спілкування із президентом Росії Володимиром Путіним. Байде не уточнив, коли може відбутись таке спілкування. Текст коментарів президента США розміщено на сайті Білого дому.

Днями американські видання повідомили про злам комп'ютерних систем Національного комітету Республіканської партії (НКРП) російськими урядовими хакерами. У Кремлі відкинули причетність до події. Речник президента Росії заявив, що не володіє інформацією про інцидент, але до офіційної Москви, він стосунку не має.

Як повідомляє американське видання The Hill, у Республіканській партії визнали, що один із підрядників став жертвою хакерської атаки, але заперечили, що зловмисникам вдалось отримати доступ до систем НКРП. Як повідомляє видання, представники партії заявили, що перевірка проведена спільно із компанією Microsoft дійшла висновку, що дані НКРП не потрапили до зловмисників. У партії повідомили, що продовжують співпрацю із правоохоронцями США та компанією Microsoft.

Дивіться також: Афганістан: військові та експерти занепокоєнні тим, як швидко Талібан зміцнює свої позиції

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG