Спеціальні потреби

Американські протипіхотні міни самодетонують по завершенню війни


В Пентагоні пояснили рішення надати Україні протипіхотні міни на тлі критичних заяв союзників Фото: Репліки протипіхотних мін у офісі Human Rights Watch у Вашингтоні, округ Колумбія, 20 листопада 2024 року. Bastien INZAURRALDE/AFP
В Пентагоні пояснили рішення надати Україні протипіхотні міни на тлі критичних заяв союзників Фото: Репліки протипіхотних мін у офісі Human Rights Watch у Вашингтоні, округ Колумбія, 20 листопада 2024 року. Bastien INZAURRALDE/AFP

В Пентагоні пояснили рішення надати Україні протипіхотні міни на тлі критичних заяв союзників

Міністр оборони США Ллойд Остін пояснив, чим надані Сполученими Штатами протипіхотні міни відрізняються від тих, як українці здатні виробляти самотужки. А також аргументував, чому таке рішення було прийнято загалом.

За словами Остіна, надані наземні міни є нестійкими:

“Ми можемо контролювати, коли вони самоактивуються, самодетонують. І це робить їх зрештою набагато безпечнішими, ніж ті, які вони [українці] створюють самостійно”.

Міни, надані США, з часом узагалі втрачають здатність детонувати. Вони мають електричний запобіжник і живляться від батарейок.

Очільник Пентагону наголосив, що Росія змінила свою тактику на полі бою через власні невдачі і віднедавна віддала перевагу піхоті над механізованими підрозділами. З огляду на це і було прийнято рішення про надання протипіхотних мін, інформує Пентагон.

"Ми нещодавно побачили, що росіяни настільки безуспішні у своїй боротьбі, що вони дещо змінили тактику і не починають з механізованих сил, - заявив Остін. - Вони починають з піших сил, які можуть зайти і, зрештою, прокласти шлях для механізованих сил".

Щоб протидіяти цій тактиці, каже Остін, українці створюють власні протипіхотні міни, які є більш небезпечними для мирного населення, ніж американські.

Німеччина висловила жаль з приводу того, що Україна вимушена застосовувати міни.

"На жаль, Україна відчуває себе змушеною вдатися до таких кроків, оскільки ця війна триває", - сказав речник Міністерства закордонних справ Німеччини в п'ятницю після оголошення про надання мін Вашингтоном Києву.

Занепокоєння озвучили і в Бельгії.

Міністерство закордонних справ країни заявило: "Бельгія стурбована використанням протипіхотних мін в Україні. Це невибіркова зброя, яка завдає шкоди цивільному населенню навіть після конфлікту. Бельгія знову заявляє про свою повну підтримку Оттавської конвенції про заборону цієї зброї та закликає всі держави дотримуватися Конвенції".

Як повідомляв Голос Америки, це рішення піддалося критиці міжнародної правозахисної організації Amnesty International. Вона засудила рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні протипіхотні міни і назвала це "необачним рішенням", наголошуючи на ризику для цивільних осіб.

Водночас Остін наголосив, що встановлення наданих Штатами мін буде контрольованим, їх не використовуватимуть у населених пунктах. А по завершенню бойових дій вони самодетонують.

За інформацією Landmine Monitor, Росія має понад 26 мільйонів наземних мін у своїх запасах. Україна досі застосовувала лише саморобні протипіхотні міни.

Американські нестійкі міни мають батареї та перестають працювати через якийсь проміжок часу, інформує Statista, провідний ресурс статистичних даних і звітів.

АР нагадує, що міжнародна спільнота давно засудила використання протипіхотних мін через їхню небезпеку для невинних цивільних. А рішення США, пише агенція, відображає ще одну в довгій низці змін американської політики щодо цього суперечливого питання за останні 30 років.

США є однією з меншості великих держав, які не підписали Оттавську конвенцію 1997 року, що забороняє використання, виробництво та передачу протипіхотних мін. Серед них Китай і Росія, Південна Корея, Індія та Пакистан.

Станом на 2022 рік 164 країни ратифікували або погодилися з цим договором, у тому числі Україна.

За даними НАТО, майже 70 країн і територій все ще страждають від наявності 110 мільйонів наземних мін, які можуть залишатися прихованими під землею протягом багатьох років, перш ніж їх спрацюють.

Вторгнення Росії в Україну перетворило українську територію в одну з найбільш мінованих у світі. За даними Human Rights Watch, 11 із 27 регіонів України зараз усіяні мінами.

ООН заявила у жовтні, що з 2022 року 407 українських мирних жителів загинули і 944 отримали поранення від мін і боєприпасів, що не розірвалися.

Російські міни є більш смертоносними, оскільки вони переважно не стають інертними з часом, на відміну від наданих Україні американських мін.

New York Times деталізує, що міни встановлюються вручну, але їх також можна розкидати дистанційно за допомогою ракет або безпілотників за лінією противника.

Більшість протипіхотних мін — це невеликі вибухові пристрої розміром хокейної шайби, які спрацьовують під вагою людини, коли вона наступає на таку міну.

Видання Fox News зауважує, що союзники новообраного президента Трампа у контексті рішення про надання мін розкритикували адміністрацію Байдена "за схвалення ескалації конфлікту Україною з Росією в останні місяці перед вступом Трампа на посаду".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG