Третього травня відзначається Всесвітній день свободи преси.
Виступаючи у Нью-Йорку з цієї нагоди, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун зазначив, що поширення використання громадянами арабського світу новітніх технологій та медіа відіграло «центральну роль» у поваленні автократичних урядів. Він зазначив, що соціальні мережі, мобільні телефони та супутникове телебачення допомогли мільйонам людей отримати перший шанс на демократію.
Генсек ООН також висловив обурення з приводу нападів на журналістів у світу, вказуючи на загибель минулого року понад 60 працівників медіа.
За даними організації «Репортери без кордонів», цього року було вбито 21 журналіста. Організація назвала найбільшими порушниками свободи медіа - президента Сирії Башара аль-Асада та ісламістських бойовиків у Сомалі.
Цього року міжнародна організація «Дім свободи» понизила Україну у рейтингу за станом свободи медіа, помістивши її на 130 позицію із 197-ми країн світу, які охоплює дослідження організації.
Генеральна Асамблея ООН започаткувала відзначення цього дня в 1993-му році, щоб нагадати урядам країн світу, що їхнім обов‘язком є поважати та підтримувати право на свободу висловлювання, закріплене в Загальній декларації прав людини.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1