Спеціальні потреби

Для звільнення українських територій необхідно “хоча б зрівнятися з російським за рівнем озброєння” – Маляр


На архівному фото: база ППО, Маріуполь, 24 лютого 2022р. AP Photo/Evgeniy Maloletka
На архівному фото: база ППО, Маріуполь, 24 лютого 2022р. AP Photo/Evgeniy Maloletka

Українська армія не просто готова, а спроможна звільнити окуповані Росією територією “дуже швидко”, заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Сьогодні ЗСУ – це воїни з дуже високим рівнем професіоналізму і з колосальним досвідом війни, а дух української армії не слабне, він такий же сильний, як і на початку війни, сказала Маляр в інтерв’ю журналістці Голосу Америки Мирославі Ґонґадзе.

Натомість Україні бракує паритетної з росіянами кількості зброї, сказала Маляр.

“За наявності хоча б рівної [зброї із супротивником, - ред.], нам би вдалося дуже швидко звільнити наші території”, – каже Ганна Маляр.

У розмові з Голосом Америки вона розповіла про необхідні умови, за яких можливий успішний і швидкий контрнаступ.

За її словами, Україна і українці дуже цінують міжнародну допомогу і добре усвідомлюють, що без неї не змогли б звільняти території і перемагати.

Водночас у росіян, застерігає Маляр, озброєння на сьогодні набагато більше. І тому ЗСУ не мають можливості “відповідати росіянам паритетно такою ж кількістю, скажімо, обстрілів, як це роблять вони”. Не вистачає ресурсів, щоб використовувати далекобійну зброю, щоб повністю звільнити територію у радіусі тимчасово окупованих територій.

“На жаль, ми щодня потерпаємо від ракетних атак на цивільну та військову інфраструктуру. І ми не можемо на сьогодні на повну закрити небо”, – каже Ганна Маляр. За її словами, це не дає можливості українському контрнаступу так швидко, як хотілось би.

Коментуючи український контрнаступ, генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Збройні Сили України поступово відвойовують позиції і змогли прорвати лінії оборони російських військ, рухаючись уперед.

Про це він заявив цього тижня у стінах Європейського парламенту.

"Ніхто ніколи не казав, що це буде легко, - зазначив він. - Навряд чи колись в історії ми бачили більше мін на полі бою, ніж ми бачимо в Україні сьогодні. Тому було очевидно, що це буде надзвичайно важко".

Столтенберг додав, що українські сили прогресують, але «можливо, не так швидко, як ми сподівалися, але вони поступово завойовують позиції".

  • 16x9 Image

    Мирослава Ґонґадзе

    Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

    З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

    Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

    Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

    У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

    Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Форум

XS
SM
MD
LG