Президент Байден заявив журналістам Білого дому в п'ятницю, що планує відвідати похорон королеви Великої Британії Єлизавети II.
«Так. Я ще не знаю деталі, але я поїду», – відповів Байден на запитання журналістів, які подорожували з ним під час поїздки до Огайо.
Як зауважує кореспондент New York Times, представники Білого дому офіційно ще не підтвердили плани поїздки президента.
Похорон королеви, як очікується, відбудеться протягом наступних двох тижнів. Конкретні деталі церемонії, яка планується десятиліттями заздалегідь, офіційно ще не оголошено.
Очікується, що архієпископ Кентерберійський, який є старшим єпископом Церкви Англії, очолить службу.
Цереморія поховання королеви Єлизавети II матиме статус державного похорону, що зазвичай призначений для монарха, хоча виняткові особи також можуть бути удостоєні такої часті, якщо це схвалять правлячий монарх і парламент. Парламент голосує, як фінансувати такі похорони.
Останнім монархом, для якого влаштували державний похорон, був батько покійної королеви, король Георг, який помер у 1952 році. Останньою особою некоролівського походження, яка мала таку честь, був прем’єр-міністр Вінстон Черчилль у 1965 році.
Як повідомляє британська газета Guardian, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також заявив про свій намір взяти участь у похороні.
Очікується участь членів європейських королівських родин з Іспанії, Бельгії, Норвегії, Данії, Швеції та Нідерландів.
На церемонії очікують багатьох голів держав, але, як зауважує газета Guardian, кого точно там не буде, так це президента Росії Володимира Путіна, якого не вітають на Заході після вторгнення Росії в Україну.
Путін, тим не менше, прислав свої співчуття королю Чарльзу, сказавши, що «протягом багатьох десятиліть Єлизавета II по праву користувалася любов’ю та повагою своїх підданих, а також авторитетом на світовій арені».
«Росіяни поважали її за мудрість», але присутність Путіна на похоронах «не розглядається», йдеться в повідомленні Кремля.
Посолка Великої Британії у Києві, Мелінда Сіммонс, подякувала українцям, які принесли квіти до дверей посольства, за їхню доброту та слова співчуття, які вони знайшли, незважаючи на те, що в їхній країні точиться війна.
«Дякую українцям за квіти та за всі добрі слова. Серед вторгнення стільки доброти та співчуття», – написала посолка у Twitter.