Спеціальні потреби

США пропонують новий план підвищення боєготовності НАТО для стримування загрози з боку Росії


Джим Маттіс, міністр оборони США
Джим Маттіс, міністр оборони США

Вашингтон закликає європейських союзників до підвищення боєготовності сил НАТО



США закликають європейських союзників привести в бойову готовність більше батальйонів, кораблів і літаків НАТО в рамках чергового заходу щодо стримування потенційної російської агресії.

Міністр оборони США Джим Маттіс намагатиметься заручитися широкою підтримкою цього плану на нараді голів оборонних відомств Альянсу, яка пройде в четвер в Брюсселі. Як розповіли четверо представників США і НАТО, планується, що це підготує ґрунт для того, щоб лідери країн Альянсу схвалили план на липневому саміті.

Про це повідомляє інформагенція Reuters.

План передбачає, що у НАТО буде 30 сухопутних батальйонів, 30 ескадр винищувачів і 30 військово-морських кораблів, готових до перекидання протягом 30 днів. При цьому кількість військовослужбовців і терміни реалізації стратегії не уточнюються.

Чисельність батальйонів в НАТО - від 600 до 1000 військовослужбовців.

Перед європейськими державами, які президент Трамп критикує за скорочення витрат на оборону після закінчення «холодної війни», це поставить складне завдання - вирішити давні проблеми з вертольотами і винищувачами, які не експлуатуються через брак комплектуючих.

«У нас є противник (Росія), який може швидко увійти на територію країн Балтії і Польщі в рамках сухопутної атаки», - зазначив високопоставлений дипломат НАТО, знайомий з планом США, відомим як «30-30-30-30».

«Ми не можемо собі дозволити витрачати місяці на мобілізацію», - додав він.

Як розповів один з представників американського керівництва, ініціатива націлена в першу чергу на протидію Росії і вписується в вироблену Пентагоном стратегію національної оборони на 2018 рік, в якій Москва звинувачується в спробах розхитати позиції НАТО.

Проведені минулого року російські військові навчання, в яких, за даними західних властей, було задіяно 100 000 військовослужбовців, також викликали побоювання з приводу того, що подібні маневри або вторгнення в російськомовні регіони Балтії можуть спровокувати конфлікти. Кремль рішуче заперечує, що у нього є такі завдання, стверджуючи, що загроза для безпеки Східної Європи виходить від НАТО.

Однак у світлі анексії Криму та участі Росії в сирійській війні США не схильні довіряти публічним заявам Кремля і хочуть підготуватися до будь-якого розвитку подій.

Дивіться також: «Він був дуже незручним для Путіна». Інтерв’ю з колегою Сущенка

«Він був дуже незручним для Путіна». Інтерв’ю з колегою Сущенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG