Спеціальні потреби

В Пентагоні зобовʼязались використати до 20 січня усі доступні кошти для підтримки України


У Міністерстві оборони США заявили, що до кінця президентського терміну Джо Байдена мають намір використати усі залишкові кошти для програм з підтримки України. Про це на брифінгу з журналістами сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

За її словами, наразі в Міноборони є близько $4 млрд на програму президентських повноважень (PDA) і приблизно $2 млрд на ініціативу сприяння безпеці України (USAI).

За першою, Україна отримує озброєння безпосередньо зі складів США, за другою зброю замовляють у виробників.

“Ви й надалі побачите надання пакетів допомоги у найближчі тижні до закінчення терміну цієї адміністрації. Це відповідає тому, як ми робили це в минулому - ми робили це досить регулярно, майже щотижня”, - сказала Сабріна Сінгх.

Щодо пакетів за програмою PDA, заступниця речника зауважила, що деяке озброєння прибуває до України протягом днів і тижнів, інше може зайняти довше часу - залежно від його наявності на складах США.

На питання Української служби Голосу Америки, чи у наступні місяці у пакетах допомоги від США слід очікувати нових видів озброєнь, Сабріна Сінгх відповіла, що в Міноборони завжди розглядають актуальні потреби України.

“Ми завжди розглядаємо можливості, які потрібні Україні на полі бою, які зможуть використати українські військові та які матимуть найбільше значення. Сьогодні у мене немає набору нових засобів чи нових речей, які ми розглядаємо, але щоразу, коли ми оголошуємо пакет допомоги чи нове зобовʼязання, це інвестиція в успіх українців, які борються на полі бою”, - сказала Сабріна Сінгх.

Після зміни влади у США нова адміністрація працюватиме з Конгресом над формуванням політики щодо майбутньої підтримки України, додала заступниця речника Пентагону. Вона підкреслила, що допомога Україні має двопартійну підтримку в обох палатах Конгресу.

“В України є підтримка від обох партій в Конгресі. Республіканці та демократи взяли на себе зобов’язання перед Україною у вигляді голосів та грошей. Нова команда працюватиме з Конгресом, і в Конгресі є підтримка, щоб продовжувати допомагати Україні”.

При цьому Сабріна Сінгх додала, що Україну підтримують не лише США.

“Світ підтримує Україну, і ви це бачили на зустрічах у форматі “Рамштайн”, які скликає міністр оборони. Ви бачили серйозні зобов’язання з боку партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні. Я розумію, що увага зосереджена на Сполучених Штатах, але ви повинні пам’ятати, що широка підтримка України є й за межами США".

Раніше Голос Америки з посиланням на видання Politico повідомляв, що США намагаються до кінця терміну Байдена - до 20 січня - надіслати озброєння України на майже 6 мільярдів доларів. Втім Politico висловило сумнів, що все видане озброєння встигне дійти до України, оскільки часто від оголошення про пакет допомоги до моменту, коли зброя потрапляє на поле бою, минає кілька місяців. А новий президент, якщо захоче, може скасувати ухвалену допомогу.

Речник Держдепартаменту США Метью Міллер на питання про це на брифінгу 7 листопада відповів на це так: "Ми маємо намір робити все від нас залежне, щоб все було відправлено в Україну до кінця терміну".

У статті використана інформація Ірини Шинкаренко.

Дивіться також:

Тривога чи нова надія: як Європа реагує на Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:13 0:00

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG