26-го лютого у Голлівуді відбудеться 84-та щорічна церемонія вручення золотої статуетки «Оскар». Нагородження транслюватимуть у прямому ефірі у 225 країнах. І хоч за нагородженням спостерігатиме увесь світ, багато цікавих і навіть кумедних фактів про нагороду та саму статуетку залишаються невідомими. Наприклад те, що 34-сантиметрова статуетка «Оскара» важить майже чотири кілограми. Її вартість становить 400 доларів. Вилита статуетка із сплаву олова, покрита сплавом із міді, нікелю, цинку і 24-каратного золота.
Існує багато теорій чому нагорода носить ім’я «Оскар». За однією із версій, бібліотекар Академії кіномистецтв якось сказала, що олов’яна статуетка подібна на її дядька, якого звали Оскар… Чи звідти назва – важко сказати, але Академія офіційно прийняла це ім’я у 1939-му році.
Під час Другої світової війни переможці отримували гіпсові статуетки пофарбовані під золото. Однак після закінчення війни вони могли обміняти їх на справжні.
Не менш цікава історія червоного килима, який ще з давніх часів використовують як символ честі. Найперше його було використано у древньогрецькій виставі «Агамемнон» ще у 458-му році до народження Христа. У ХХ столітті червоний килим використовують для інавгурацій, вручення нагород, прем’єр тощо.
У багаторічній історії вручення найвищої нагороди були також і феноменальні події та переможці. Так, три стрічки стали рекордсменами за кількістю «Оскарів». У 1959-му році фільм «Бен-Гур» отримав 11 золотих статуеток. Таку ж кількість нагород здобули «Титанік» у 1997-му та «Володар перснів: Повернення короля» у 2003-му.
Найбільшу кількість нагород у номінації «Найкраща жіноча роль» отримала Кетрін Гепберн, яка здобула чотири «Оскари». Акторка Мерил Стріп була номінована аж 17 разів. Однак отримала лише дві золоті статуетки.
А любителям кіно залишилось чекати всього лиш два дні, щоб довідатись кому дістануться «Оскари 2012».
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1