Спеціальні потреби

Орбан і Фіцо підтримали перегляд міжнародної допомоги США


Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо (ліворуч) та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (в центрі) заявляють про спільні погляди.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо (ліворуч) та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (в центрі) заявляють про спільні погляди.

Глави урядів Угорщини і Словаччини стали небагатьма чільними посадовцями у Європі, які однозначно схвально відгукнулися на рішення нової адміністрації США переглянути систему американської міжнародної допомоги.

Йдеться насамперед про діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яку представники адміністрації Дональда Трампа пропонують або закрити, або реформувати.

І угорський прем'єр-міністр Орбан, і словацький глава уряду Фіцо вирізняються з поміж інших європейських лідерів, гостро критикуючи деякі напрямки політики Європейського Союзу і НАТО, в яких обидві країни є членами.

Віктор Орбан називає себе давнім однодумцем президента Трампа, особливо щодо обмеження імміграції, і стверджує, що він захищає традиційні цінності проти “світової ліберальної еліти”.

Разом з Фіцо вони виступають проти того, щоб Захід допомагав Україні захищатися від російської агресії, називають міжнародні санкції щодо Росії шкідливими, заявляють про готовність співпрацювати з Владіміром Путіним.

Віктор Орбан, який перебуває при владі в Угорщині понад 14 років, скаржиться, що допомогу від США отримували опозиційні партії, а також медіаплатформи і громадські організації, які як він стверджує, спрямовані на повалення влади.

Своїми оцінками він поділився в інтерв’ю угорському радіо, зміст якого викладений на офіційному вебсайті прем’єр-міністра.

Орбан каже, що в його країні гуманітарні кошти від уряду США, а також з приватних джерел, таких як фонди американського філантропа Джорджа Сороса, використовувалися для, як він стверджує “підтримки міграції” і “фінансування заходів з гендерного божевілля”.

Тим часом прем’єр-міністр Словаччини стурбований, що в його країні допомогу, зокрема від USAID, отримували неурядові організації, журналісти і ЗМІ, критичні до влади.

Роберт Фіцо оприлюднив у Facebook послання до Ілона Маска, який працює в адміністрації Трампа, із закликом надати списки тих, хто у Словаччині отримував американську фінансову допомогу.

“Незаперечно те, що у Словаччині гроші USAID використовували з політичною метою, задля спотворення політичної системи на користь певних політичних партій”, - написав Фіцо у відкритому листі, але не подав доказів своїх тверджень.

Упродовж останніх тижнів у Словаччині відбувалися масові демонстрації під гаслами критики уряду.

Фіцо заявив, що хотів би зустрітися з Ілоном Маском, для обговорення вищезгаданих проблем, а також “інших взаємовигідних для Словаччини і США проєктів”.

10 лютого держсекретар США Марко Рубіо заявив, що США не відмовляються від міжнародної допомоги, а паузу у фінансуванні оголосили, щоб переглянути всі проекти гуманітарної допомоги на відповідність їх національним інтересам США.

Розсилка

Відео - найголовніше

Палестинці повертаються до зруйнованої Гази. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG