Понад половина німців підтримала б створення міжнародних миротворчих сил в Україні, якщо між Росією та Україною було б досягнуто припинення вогню, але більшість не хотіла б участі у цих силах німецьких військових.
Опитування, яке провело британське агентство YouGov на замовлення німецького інформаційного агентства DPA, показало, що 56% учасників підтримали б створення міжнародних миротворчих сил в Україні, якщо в конфлікті буде досягнуто припинення вогню.
Однак німці не хотіли б посилати своїх військових для підтримки такого перемир'я – лише 23% підтримали те, щоб німецькі солдати були частиною таких миротворчих сил.
Близько 33% були повністю проти участі Німеччини, а 19% були повністю проти створення будь-яких миротворчих сил, повідомляє німецький закордонний мовник DW.
На початку грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що занадто рано і "недоречно" обговорювати, чи в майбутньому Берлін надішле війська до можливих миротворчих сил в Україні.
"Для нас було абсолютно недоречно спекулювати про те, що може статися після домовленого припинення вогню", – сказав Шольц, виступаючи в парламенті.
Він також наголосив, що, оскільки війна України з Росією триває, «не може бути й мови про те, щоб ми в нинішній ситуації відправляли війська або німецьких солдатів в Україну».
Це питання постало після того, як міністерка закордонних справ Анналена Бербок після зустрічей міністрів країн НАТО в Брюсселі заявила, що Берлін буде "підтримувати все, що служить миру в майбутньому, усіма нашими силами з боку Німеччини".
Деякі витлумачили це як можливість участі Німеччини в таких гіпотетичних силах.
Обраний президент США Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, пообіцяв припинити конфлікт протягом свого терміну, але не окреслив конкретних кроків, як цього досягти.
Німеччина є другим за величиною постачальником військової допомоги Києву після початку повномасштабного вторгнення Росії в країну в лютому 2022 року.
Проте Шольц відмовився відправляти в Україну ракети великої дальності Taurus, заявивши, що це може призвести до прямого конфлікту між Росією та НАТО.
Як повідомляв Голос Америки, у своєму новорічному привітанні Шольц запевнив, що Берлін продовжить підтримувати Україну, "як ніхто інший у Європі", та "зберігатиме холодну голову", щоб не допустити розростання конфлікту.
"Багато громадян дивиться на жорстоку загарбницьку війну Росії проти України з почуттям тривоги, що зростає. Запевняю, що ми не залишимо Україну в біді та будемо підтримувати її, як ніхто інший у Європі", – сказав Шольц.
Наприкінці грудня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розпустив парламент і оголосив нові вибори, що пройдуть на 23 лютого, на сім місяців раніше, ніж раніше планувалося.
Штайнмаєр прийняв таке рішення після розпаду правлячої коаліції канцлера Шольца, який отримав вотум недовіри 16 грудня. Виборча кампанія вже триває, в опитуваннях лідирує союз консервативних опозиційних партій ХДС/ХСС Фрідріха Мерца, який виступав за відправку Україні ракет Taurus.
У повідомленні використано інформацію DW, AFP.