Президент США Дональд Трамп у вівторок вперше промовлятиме на генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
Від нього очікують жорсткої критики Північної Кореї, Ірану та Венесуели.
Кожен у світі, кому потрібно донести певне послання, зрозуміє, про що йдеться.Представник Білого Дому
“Він використовуватиме надзвичайно жорсткі висловлювання про північно-корейську загрозу і про її небезпеку для нас та усіх країн у тому залі”, - розповів чільний представник Білого дому, який ознайомив журналістів з положеннями виступу.
Президент Трамп закликатиме членів ООН протидіяти Пхеньяну, коли йдеться про програми ядерної зброї та міжконтинентальних балістичних ракет, а також заблокувати ті програми, щоб не допустити посилення північно-корейської армії, сказав представник.
Не подаючи подробиць, посадовець сказав, що президент говоритиме про Іран та протиріччя між курсом уряду тієї країни та бажаннями іранського народу.
У понеділок Трамп сказав, що Сполучені Штати відмовляться від ядерної угоди з Іраном, укладеної 2015 року разом з кількома іншими країнами, якщо Вашингтон вирішить, що МАГАТЕ недостатньо жорстко наглядає над її виконанням.
Чільний посадовець, який відмовився від того, щоб його називали, подав інформацію у понеділок журналістам по телефону.
Очікують, що промова президента в ООН збере не меншу глядацьку аудиторію, ніж його інавгураційний виступ 8 місяців тому.
Напередодні Трамп зустрівся на робочій вечері з президентами країн Латинської Америки.
Посадовець казав, що тероризм буде також однією з провідних тем виступу.
“Величезна нагода”
Представник Білого дому сказав, що звернення Трампа до країн світу на засіданні Генеральної Асамблеї має бути глибоко філософським і розвивати головні положення, виголошені у попередніх президентських промовах у Польщі та в Саудівській Аравії, з наголосом на “принциповому реалізмі”.
“Президент присвятив дуже багато часу, працюючи над промовою і удосконалюючи її”, - сказав представник.
Промова є “величезною нагодою продемонструвати лідерство і цінності США”, та містить “оптимістичне бачення міжнародної співпраці на основі поваги до індивідуального суверенітету”, але “кожен у світі, кому потрібно донести певне послання, зрозуміє, про що йдеться”, - сказав посадовець журналістам.
Під час виборчої кампанії і одразу після інавгурації на президентській посаді Дональд Трамп критикував ООН, називаючи організацію місцем для розмов, яке не мало сили й компетенції, а також не “не дружило з демократією”.
Напередодні у виступі в Раді Безпеки ООН він значно зменшив критику міжнародної організації.
Дивіться також: Інтерв'ю з екс-речником ОБСЄ в Україні про ситуацію на Донбасі та перспективи миротворчої місії.