Спеціальні потреби

Росія обстріляла 10 областей. Одна людина загинула і 25 –поранені


Зруйновані ракетним ударом Росії будинки у Чернігові, Україна, 4 січня 2025 року. REUTERS/Maksym Kishka
Зруйновані ракетним ударом Росії будинки у Чернігові, Україна, 4 січня 2025 року. REUTERS/Maksym Kishka

У ніч на 4 січня Росія атакувала Україну серією чергових ракетних обстрілів та 81 ударним дроном Shahed.

За повідомленням Генштабу ЗСУ, підтверджено збиття 34 дронів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях.

Внаслідок удару 3 січня ракетою “Іскандер” по Чернігову 7 людей поранено, одна загинула, 28 будинків пошкоджено і 2 зруйновано. 4-го січня 4 людей поранено у Херсонські області – зокрема внаслідок скиду вибухівки з дрону.

А на Дніпропетровщині росіяни поцілили по пожежній частині у Нікополі. Місто було атаковане важкою артилерією та “Градом”, а також дроном-камікадзе.

Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що російські війська цими днями просунулися поблизу Покровська, Курахового та Вугледара.

“Сувора реальність полягає в тому, що російська армія просто набагато більша, має більше людей, більше артилерії, більше снарядів”, – пише журналіст американської мережі NPR, який відвідав Покровськ.

“NPR вдалося спостерігати, як [українські, – ред.] військові на околицях Покровська використовували дистанційно керовані літальні апарати, щоб відстежувати та вбивати російських солдатів на полі бою. Але солдати, які брали участь в операції, сказали, що цих заходів, швидше за все, буде недостатньо”, – йдеться у репортажі.

The Guardian додає, що хоча на війні не бракує артилерії, але в основному обидві сторони суттєво покладаються саме на дрони. За інформацією британського видання, FPV-дрон є одним із двох типів, які домінують на полі бою. Інший — комерційні квадрокоптери Mavic китайської компанії DJI. “Технологічно між сторонами невелика різниця – кожна миттєво копіює іншу”, – додає The Guardian.

У 2025 році прогнозують активніше використання штучного інтелекту для пілотування дронів, а також розробку наземних або “не літаючих” дронів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG