Спеціальні потреби

"Армія США є найбільш смертоносною бойовою силою на планеті ... і ми збережемо це і надалі". Остін представив проєкт бюджету Пентагону


Міністр оборони США Ллойд Остін дає свідчення щодо бюджетного запиту Міністерства оборони на 2025 фінансовий рік під час слухань у Комітеті Палати представників США з питань збройних сил на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, 30 квітня 2024 року. SAUL LOEB/AFP
Міністр оборони США Ллойд Остін дає свідчення щодо бюджетного запиту Міністерства оборони на 2025 фінансовий рік під час слухань у Комітеті Палати представників США з питань збройних сил на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, 30 квітня 2024 року. SAUL LOEB/AFP

Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун представили оборонний бюджет США на наступний фінансовий рік у Комітеті Палати представників США зі Збройних сил. Значну увагу було приділено здатності Сполучених Штатів протистояти сучасним агресорам, у тому числі Росії, та здатності країни допомогти союзникам і партнерам, зокрема Україні.

Здатність США “боротися прямо сьогодні”

Голова Комітету збройних сил Палати представників США, конгресмен-республіканець Майк Роджерс зазначив, що на тлі викликів з боку Росії, Китаю, Ірану оборонний бюджет США треба сформувати таким чином, щоб переконатися у здатності країни “боротися прямо сьогодні”.

“Очевидно, нас має турбувати ріст співпраці між Росією, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю. Чи вважаєте ви, що цей бюджет достатньо фінансує нашу здатність стримувати їхню організовану та об’єднану агресивну поведінку в найближчі роки?” – запитав Майк Роджерс очільника Пентагону.

Ллойд Остін підтвердив, що зростаючий зв’язок між Китаєм, Росією, північною Кореєю та Іраном “викликає занепокоєння”, і за цим, з його слів, уважно стежать у Пентагоні.

Остін наголосив, що оборона України та завдані нею ушкодження російським військам змушує Росію звертатися до партнерів за додатковою підмогою у вигляді артилерії, боєприпасів і ракет.

“Іран забезпечив Росію можливостями, технологіями, безпілотниками. І це вплинуло на здатність Росії оговтатися від тієї шкоди, яку їй завдала Україна”, – каже Остін.

Він також додав, що Північна Корея “стає більш упевненою через свою наближеність до Путіна”.

“Нам доведеться переконатися, що ми маємо можливості та спроможність працювати з нашими союзниками, щоб продовжувати стримувати [агресорів] та сприяти миру та стабільності в кожному з регіонів”, – сказав Ллойд Остін.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун зі свого боку наголосив на важливості надання Україні літаків F-16 та підготовці пілотів.

Як розповів Ллойд Остін, запропонований президентом США Джо Байденом бюджет Міністерства оборони на 2025 фінансовий рік “інвестує у передові можливості в усіх сферах”.

Обсяги інвестицій у піхоту, морські і повітряні сили США

Бюджетний запит Пентагону на 2025 рік включає 48,1 мільярда доларів на військово-морський і кораблебудівний потенціал, 61,2 мільярда доларів на зміцнення панування США в повітрі, та 13 мільярдів доларів на посилення бойових можливостей армії та морської піхоти.

Пентагон спільно з адміністрацією президента США також запитує 33,7 мільярда доларів США на зміцнення космічної архітектури та 14,5 мільярда доларів США на розробку та впровадження передових інструментів кібербезпеки.

Очікується, що 49,2 мільярда доларів буде спрямовано на модернізацію та рекапіталізацію всіх трьох ланок ядерної тріади.

Новий бюджет також повинен зміцнити зв’язки у Індійсько-Тихоокеанському регіоні та всередині нещодавно розширеного альянсу НАТО, як і в Контактній групі з питань оборони України з 50 країн.

Це допоможе, каже Остін, протистояти “гострій загрозі дедалі агресивнішої Росії Путіна”.

Ллойд Остін, захищаючи проєкт оборонного бюджету перед конгресменами, підсумував: “Армія США є найбільш смертоносною бойовою силою на планеті. І з вашою допомогою ми збережемо це й надалі”.

Стосовно потреб України, міністр оборони США у відповідь на численні запитання конгресменів підтвердив, що найважливішою потребою залишається протиповітряна оборона:

"Як ви знаєте, я щомісяця збираю близько 50 країн, щоб обговорити, як ми збираємося продовжувати масштабно та швидко надавати Україні безпекову допомогу. ППО вже давно є однією з речей, про які ми знову і знову наголошували, коли люди говорили про інші можливості... Є країни, які мають установки Patriot, і тому ми продовжуємо залучати ці країни, заохочуючи їх надати більше можливостей [Україні]".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG