Спеціальні потреби

Україні стане складніше купувати американську зброю, якщо бюджет Трампа затвердять


Бюджетні ініціативи Білого дому зачіпають військове співробітництво з Україною. Зокрема, проект бюджету США на 2018 фінансовий рік, який у вівторок представить Білий дім, передбачає істотне скорочення програми фінансування продажу військової техніки іноземним державам (FMF), а також заміну механізму фінансування з грантів на кредити.

Програма FMF адмініструється Держдепартаментом і передбачає надання грантів союзникам США на купівлю американського військового устаткування.

В бюджеті США на 2017 рік закладено надання 42 мільйонів доларів в рамках цієї програми для України, за даними Security Assistance Monitor. Для найбільших реципієнтів цієї програми Ізраїлю та Єгипту, фінансування передбачене на рівні $3,1 млрд та $1,3 млрд, відповідно.

​«З переходом FMF з грантів на кредити, для більшості країн буде важче отримати американську зброю та військові навчання», - твітує американський журналіст Кайл Етвуд.

Останнє чого я прагну, це щоб наші союзники звертались до росіян та китайців, тому що ми недалекоглядні і ганяємось за копійками
сенатор США Ліндсі Ґрем

Тим часом, ініціативу критично сприйняли в Конгресі, пише DefenseNews. В березні сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем зауважив «інколи треба надавати субсидії союзникам, вони купують американське устаткування і платять ... покажіть мені чому кредит краще для нашої національної безпеки. Останнє чого я прагну, це щоб наші союзники звертались до росіян та китайців, тому що ми недалекоглядні і ганяємось за копійками», - повідомляє DefenseNews

Критики програм завважують, що переведення грантів на кредити зробить закупівлю американської зброї більш дорогою альтернативою і посилить конкурентні позиції виробників більш дешевої зброї як Китай та Росія.

Дивіться також: Чому американці так високо цінують священиків на передовій (РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ)

Чому американці так високо цінують священиків на передовій (РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ). Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG