Спеціальні потреби

З Білого дому Обама переїде в район «президентів й посольств»


Ось куди Обама переїде з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Ось куди Обама переїде з Білого дому. Відео

Після завершення президентського терміну Обама переїде з Білого дому до престижного вашингтонського району Калорама, який раніше був домом для кількох президентів США

Трохи більше, ніж за півроку в Білому домі, що є офіційною резиденцією американських президентів, поселиться новий господар чи господиня. А це значить, що дійсному президенту США Бараку Обамі доведеться перевозити все нажите за останні вісім років до нового будинку. Нещодавно «перша родина» оголосила, що планує залишитися у Вашингтоні, а згодом у пресі з’явилися й фото будинку, куди переїдуть Обами. Вулицю, на якій поселиться президент перекриють і посилено охоронятимуть. Утім зараз до майбутнього будинку Обами ще можна дістатися без перешкод і навіть оглянути його з вулиці.

До його садиби ми добираємося без жодних перешкод. Вартість цього маєтку в стилі тьюдорівське відродження ріелтори оцінюють у шість мільйонів доларів. Втім купувати його Обама не буде. Він планує винайняти дім в оренду. Щомісяця витрачатиме 22 тисячі доларів саме на це. Але чого не зробиш заради рідної доньки.

Обама, який також є власником нерухомості у Чикаго, мотивував своє бажання залишитися жити тут саме тим, що хоче, аби його молодша донька Саша спокійно довчилася у вашингтонській школі, яку вона нині відвідує в місті.

В будинку, де поселиться родина Обамів, вісім кімнат, дев’ять ванних й невеличкий задній дворик. Історик Стівен Гансен, який ось уже понад два десятиліття вивчає цей район, каже, каже майбутній будинок Обама вибрав зі знанням справи.

«Цей будинок – плід будівельного буму, що стався напередодні Великої депресії. Тоді, на початку ХХ сторіччя, весь цей район дуже швидко розбудувався. Багато споруд тут були зведені на гроші зі спекуляцій. Саме цей будинок збудований у 1928 році архітектором Джоном Віланом. Але забудовнику не вдавалося продати його одразу, аж поки у 30-х роках сюди не поселився капітан Маддокс, який був високим чином в американському військово-морському флоті», – каже він.

Район Калорама і нині вважається надзвичайно престижним і безпечним, адже тут чи не найбільша концентрація посольств і резиденцій послів та офіційних осіб, ніж будь-де у Вашингтоні. Тут постійно присутня секретна служба, а також місцева й капітолійська поліція. Стівен Гансен переконаний: з приїздом Обами цей район стане ще більш захищеним.

«Мені здається, що людям, які живуть у цьому районі, насправді сподобається ідея Обами переїхати сюди, – зазначає Гансtн. – Всі розуміють, що рух на цих вулицях буде зупинений, а самі вулиці повністю перекриють. Тобто цей район стане ще безпечнішим. А оскільки він буде настільки захищеним, радше за все помітно зросте і вартість будинків, які тут знаходяться».

Джон Горон, який живе неподалік, щодня вигулює в районі Калорама свого песика на прізвисько Тигр. Наступного року, під час такої прогулянки, він може зустріти й президента Обаму з родиною. Джон щиро радіє, що той вирішив залишитися жити у Вашингтоні.

«Уявіть, що вас відправили працювати у таке велике місто, як наприклад, Київ, – пояснює Джон. – І от, пропрацювавши там, ви розумієте, що вам дуже сподобалося, та й діти ваші звикли. І ви робите рішення в ньому поселитися – це, той самий процес, через який нині проходить президент Обама».

І додає: «Я не думаю, що його переїзд вплине на громаду надто сильно. Це вже є місце, де живуть офіційні особи з усього світу, а також із Сполучених Штатів. Вони звикли до присутності охорони й привілеїв, як і до того, що навзамін вони відмовилися від частки приватного життя».

За всю історію США Обама стане другим президентом, який прийняв рішення залишитися в столиці одразу після закінчення президентського терміну. Першим був Вудро Вільсон. Вільсон жив у тому ж таки районі Калорама, що обрав для себе Барак Обама. До слова, дім Вільсона, що нині слугує за музей, знаходиться всього за кілька хвилин пішої ходи від майбутньої резиденції Обами. Цікаво, що грошей купити власний будинок Вільсон не мав.

«У грудні 1920 року цей дім коштував 150 тисяч доларів, – ділиться виконавчий директор будинку-музею президента Вудро Вільсона Роберт Енгом. – Одразу всіх коштів у нього не було. Вільсон мав лише 50 тисяч доларів – то були гроші, які він отримав як лауреат Нобелівської премії миру. Далі – він звернувся до 10-ти своїх друзів, кожен із яких позичив йому по 10 тисяч доларів. Так він зміг придбати цей дім. Я жартую, з моїми друзями-ріелторами, які працюють у цьому районі, що ціни на житло тут ніколи не йшли вниз від часу, коли Вільсон прийняв рішення сюди переїхати».

Роберт Енгом проводить екскурсію будинком колишнього американського президента. Тут справді є на що подивитися – мозаїка з Ватикану, й гобелени з Франції. Бібліотека з першим в історії кінопроектором. Саме з цієї кімнати Вільсон вперше в історії США звернувся до нації по радіо. Виконавчий директор музею зізнається, хоч епоха Вільсона й стала минулим – для сучасного світу він зробив немало. Це він став батьком Ліги націй, яка послугувала прототипом для створення ООН. А ще саме Вільсон, як ніхто з його попередників, посилив інститут президентства у США. Активним у політиці він залишився й після того, як поступився президентським кріслом.

«Ми отримали багато уваги після того, як президент Обама оголосив про свої плани – переїхати до цього району після закінчення його терміну на посаді президента, – зізнається пан Енгом. – Він та ще президент Вільсон – єдині два президенти, які прийняли таке рішення. Більше того – переїзд Обами в наш район це свого роду данина традиції від президентів, які залишають офіс, але при цьому не покидають столицю, а перебираються саме до нас. Вільсон зробив це, щоб залишитися активними у політиці. І я більш, ніж переконаний, що це також буде мотивом для президента Обами».

Директор музею впевнений, залишатися активно залученим у справи американської столиці й національної політики Обаму буде спонукати саме місце, яке він обрав для життя.

Дивіться також: Названо реформи, які вже здатен відчути кожен українець - інтерв'ю заступниці Кубіва

Названо реформи, які вже здатен відчути кожен українець - інтерв'ю заступниці Кубіва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG