Через російську інтервенцію у Сирію у керівництві США вже думають над тим, щоб відмовитись від планів домагатись повалення режиму Башара Асада. Про це у Bloomberg пишуть Джош Роґін та Ілай Лейк.
"По мірі того, як Росія, Іран та сирійський режим силою змінюють розклад сил на фронтаж, становище США та підтримуваних ними сирійців стає гіршим з кожним днем", - відзначають журналісти.
З посиланням на джерела у керівництві США, журналісти вказують, що для Білого дому стало сюрпризом - попри застереження американських спецслужб - що Росія поставила собі за мету не знищення терористів ІДІЛ, а підтримку Асада та боротьбу проти сирійської опозиції.
Повідомляється, що у Обами навідріз відмовились від будь-якої можливості опосередкованого військового протистояння із Росією у Сирії та аналізують можливість переключити увагу на гуманітарну допомогу сирійцям та спроби вирішити кризу біженців.
Таку точку зору зокрема нібито підтримує Рада нацбезпеки при президенті США, а опонентами до неї виступають держсекретар США Керрі та посол США в ООН Саманта Пауер.
Сьогодні також стало відомо, що США згорнули програму підготовки сирійської опозиції вартістю у 500 мільйонів доларів, яка останнім часом стала предметом критики у ЗМІ. Повідомлялось зокрема, що станом на вересень у бойових діях у Сирії брали участь менше 10 бійців опозиційних до Асада підрозділів підготовлених у рамках цієї програми.
Прикметно, що на думку багатьох міжнародних експертів успіхи Росії та підтримуваних нею сил у Сирії є лише тимчасовими, а сама Москва не здатна буде утримати взятий темп тривалий час.
На те, що російська військова операція може мати лише обмежений характер зокрема вказував професор Нью-Йоркського університету Марк Ґалеотті.
А віце-президент аналітичного центру Atlantic Council Деймон Вілсон в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив, що ресурсів Росії вистачить лише на кілька місяців військової операції.
Є ознаки того, що у Росії дійсно не розраховують на тривалу військову кампанію на підтримку Асада. Зокрема російські ЗМІ та урядовці від початку операції наголошували на тому, що вона у жодному разі не стане повторенням Афганістану, а сам характер військових дій буде носити виважений характер.
Бажання чим швидше досягнути бажаного результату примушує росіян іти на значний ризик та "гнати" у бій своїх созюників, військових Башара Асада - про це у Twitter пише Олександр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні.
Сьогодні він заявив, з посиланням на сирійських повстанців, що захоплені у полон у Сирії військові Асада розповіли, що росіяни вимагають у них "швидкої перемоги".
Росія буде не здатна підтримувати взятий темп бойових вильотів
Кларксон також відзначає, що Росія буде не здатна підтримувати взятий темп бойових вильотів.
Так він прокоментував повідомлення російського видання Sputnik про те, що протягом останньої доби російська авіації у Сирії здійснила 67 бойових вильотів, що у тричі перевищило кількість бойових вильотів ВПС США проти ІДІЛ.
"Навіть за меншого темпу вильотів росіяни зіткнуться з поламками техніки та ризиками втрат. Це божевільний ризик", - пише Кларксон.
При цьому Семюел Ґрін, директор Королівського інституту Росії при Королівського коледжі у Лондоні, поставив під сумнів наведені російськими ЗМІ цифри щодо темпу військових операції Росії у Сирії.
Раніше Кларксон писав, що втрати у Сирії можуть обернутись для Росії внутрішньою нестабільністю та вказував на те, що плани Москви використовувати у Сирії артилерію значно збільшують ймовірність того, що російські військові зрештою потраплять у полон.
З Сирії також надходять повідомлення про те, що сирійські постанці ведуть важкі бої із військами Асада підтримуваними російською авіацією та гелікоптерами.
Численні західні журналісти розміщують відео знищення танків військ Асада за допомогою протитанкових ракетних комплексів, наданих сирійським повстаням країнами Заходу та США.
Дивіться також: Нуланд не змогла пояснити у Сенаті, чому з Росії можуть зняти санкції