Спеціальні потреби

Під нові санкції США потрапив Микола Азаров та будівельники Керченського мосту


Міністерство торгівлі США додало 81 компанію та організацію до санкційного списку.

Міністерство торгівлі США розширило список компаній і організацій, які потрапляють під санкційні обмеження через порушення міжнародного права і розпалювання конфлікту на Сході України. Всього додано 81 компанію, які діють у Росії, Індії, Гонг-Конгу і Криму. Санкціями обмежуються поставки цим організаціям товарів або технологій, вироблених у США або за участю американських компаній чи осіб.Серед них – 11 компаній російського оборонпрому, 51 підконтрольна Газпрому компанія і 7 підприємств у тимчасово окупованому українському Криму, які також пов’язані з російським оборонним сектором.

Вісімнадцять з вище наведених компаній, у тому числі підрядники на будівництво Керченського мосту, виявилися фігурантами цього списку через роботу в Криму.

Також під санкції потрапив «Комітет порятунку України», очолюваний колишнім прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. На думку американського уряду, їхні дії, а саме - захоплення влади в Криму, підірвали демократичний процес в Україні, несуть загрозу її миру і стабільності, а також загрозу безпеці США.

Як пояснив вашингтонський юрист Джин Берд, комітет і особисто Азаров тепер не можуть мати будь-яких комерційних зв'язків із громадянами або резидентами США, а їх майно, яке перебуває під контролем американців, тепер заморожене. «Це включає також заощадження в американських доларах, які у них можуть бути в іноземних банках, оскільки фонди, деноміновані в американських доларах, зберігаються на кореспондентських рахунках в американських банках», - сказав він.

На саміті Великої Двадцятки Президент Росії Володимир Путін заявляв, що про санкції на двосторонній зустрічі з Президентом Бараком Обамою вони майже не говорили, а самі санкції на російську економіку впливають мало.

«Якщо чесно сказати, великої цінності суто торгово-економічні зв'язки зі Сполученими Штатами для нас не мають», – сказав Путін.

Партнер юридичної компанії «Бейкер і Маккензі» Ніколас Ковард вважає санкції проти Росії потужними. Вони впливають на роботу компаній з Росією по всьому світу, говорить він.

«Юридично, навіть якщо в певній країні ця компанія не входить до списку санкцій, інші компанії не хочуть мати справу з людьми, які перебувають у списку санкцій через, насамперед, репутаційні ризики. Банки, навіть великі японські, австралійські банки не будуть мати справу з певними особами, компаніями та країнами, щоб триматися осторонь від будь-яких проблем у США», – пояснив він «Голосу Америки».

Минулого тижня Міністерство фінансів оприлюднило список компаній, на яких поширюється дія санкцій, у якому вже фігурувала більшість цих компаній. Відмінними є 11 нових компаній, які виробляють електроніку, що може використовуватися у військовій промисловості. На відміну від санкцій Міністерства торгівлі, санкції Мінфіну мають властивість блокувати. Вони забороняють американським особам мати будь-які ділові зв'язки з компаніями в цьому списку, а також заморожують майно цих підприємств, що перебуває під контролем американських осіб.

Дивіться також: Нормалізація відносин між США та Росією не можлива без дотримання Мінських домовленостей

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG