Спеціальні потреби

США затвердили нову стратегію протидії дронам


Міністр оборони США Ллойд Остін у Пентагоні, штат Вірджинія, 5 грудня 2024 року. Amid Farahi/AFP
Міністр оборони США Ллойд Остін у Пентагоні, штат Вірджинія, 5 грудня 2024 року. Amid Farahi/AFP

Міністр оборони США Ллойд Остін підписав нову секретну стратегію протидії впливу безпілотних систем.

Можливості дронів, йдеться у повідомленні про стратегію, зростають і створюють дедалі більшу загрозу для Сполучених Штатів та їхніх союзників.

“Завдяки комерційним інноваціям та штучному інтелекту… безпілотні системи докорінно змінюють те, як збройні сили будь-якого розміру, потенціалу та можливостей — а також недержавні актори — досягають своїх цілей”, – сказано у публікації Пентагону.

Міноборони США також підтверджує, що дрони потенційно можуть становити негайну та тривалу загрозу для персоналу, об’єктів і активів США за кордоном. І все частіше – на території самих Штатів. А загрози, створені цими системами, змінюють спосіб ведення воєн.

На фото - перша партія українських безпілотних ракет "Пекло", переданих Збройним силам України в Києві 6 грудня 2024 р. Genya SAVILOV/AFP
На фото - перша партія українських безпілотних ракет "Пекло", переданих Збройним силам України в Києві 6 грудня 2024 р. Genya SAVILOV/AFP

Нова стратегія засекречена, але пов’язаний із нею несекретний інформаційний лист розкриває деякі зусилля, яких Міноборони США планує вживати у рамках цієї стратегії.

Частина з них полягає в тому, щоб ефективніше виявляти ці загрози.

Наводячи, зокрема, факти із застосування дронів в Україні, автори американської стратегії вказують на суттєву різницю між низькою вартістю розробки та розгортання безпілотних систем і високою вартістю скільки США витрачає на ураження цих систем та протидію їм загалом. Стратегія зобов’язується зменшити цей дисбаланс.

“Останніми роками безпілотні системи противника швидко розвивалися. Ці дешеві системи дедалі більше змінюють поле бою, загрожуючи об’єктам США, ранячи або вбиваючи наших військових”, – заявив Остін. Він додав, що особисто керував швидкою розробкою секретної комплексної стратегії як дорожньої карти протидії загрозам ворожих БПЛА.

"Безпілотні війни майбутнього"

Окрім протидії дронам, у стратегії заявлено і намір США розробити та спроєктувати майбутні об’єднані сили для ведення потенційних воєн на основі безпілотних систем загалом.

“Міноборони зробить протидію безпілотним системам ключовим елементом нашого мислення щодо майбутнього розвитку та дизайну сил, у тому числі шляхом змін у їхній структурі… що дозволило б нам компенсувати переваги противника”, – йдеться у повідомленні Пентагону.

Як раніше повідомляв Голос Америки, виробники дронів у США просили Конгрес збільшити інвестиції у виробництво дронів, щоб надсилати ці безпілотники на війну в Україну. Випробування дронів на справжній війні у майбутньому допоможе США вийти в лідери в галузі виробництва безпілотників, заявив зокрема під час слухань у Конгресі США засновник компанії Skydio.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG