Спеціальні потреби

Припущення, що Польща сприяла саботажу Nord Stream, безпідставні - помічник Дуди


"Усім ініціаторам і меценатам Nord Stream 1 і 2. Єдине, що ви повинні зробити сьогодні з цього приводу, це вибачитися і мовчати", — прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
"Усім ініціаторам і меценатам Nord Stream 1 і 2. Єдине, що ви повинні зробити сьогодні з цього приводу, це вибачитися і мовчати", — прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Припущення про те, що за плануванням і здійсненням диверсійної атаки на газопроводах Nord Stream у 2022 році стояла українська влада за підтримки Польщі, є безпідставними, заявив у неділю помічник президента Польщі. Про це повідомляє агентство Reuters.

Колишній глава розвідки Німеччини Август Ганнінг заявив Die Welt цього тижня, що вважає, що між президентами Польщі та України були домовленості про те, щоб здійснити атаку.

"Це абсолютно безпідставні інсинуації", - сказав Мєшко Павлак, голова бюро міжнародної політики в канцелярії президента Анджея Дуди, відповідаючи на запитання телекомпанії Polsat про звинувачення, повідомляє PAP Newswire.

Павлак сказав, що Ганнінг працював, коли Герхард Шредер був канцлером Німеччини і починалося будівництво Nord Stream 1, і "як керівник розвідки, безумовно, зіграв ганебну та важливу роль в інвестиціях".

Цього тижня німецькі ЗМІ повідомили, що німецька прокуратура визнала українського інструктора з дайвінгу ключовим підозрюваним у диверсії на Nord Stream і видала ордер на його арешт у Польщі.

Польща отримала ордер, але підозрюваний покинув країну, оскільки Німеччина не включила його ім’я в базу даних розшукуваних осіб, повідомили Reuters польські прокурори.

"Усім ініціаторам і меценатам Nord Stream 1 і 2. Єдине, що ви повинні зробити сьогодні з цього приводу, це вибачитися і мовчати", — написав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в мережі X у суботу.

Туск не став прямо говорити про звинувачення в причетності Польщі.

Як раніше повідомляв Голос Америки, видання The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на чотирьох неназваних українських високопосадовців знайомих зі справою, заявило, що президент України Володимир Зеленський буцімто особисто схвалив план підриву російського газогону "Північний потік" у 2022 році, але після спілкування з ЦРУ наказав скасувати диверсію. Втім, вказує видання, тодішній головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, який очолював операцію, здійснив її всупереч наказу, зазначає WSJ.

Як сам Залужний, який наразі є послом України у Великій Британії, так й високопосадовець СБУ, до якого окремо звернулося за коментарем видання, заперечили причетність України до диверсії. Залужний назвав будь-які подібні припущення “простою провокацією”.

Сам Зеленський раніше зауважував, що Україна не причетна до підриву газогону, нагадує видання Politico, сказавши: “Я б ніколи так не діяв”.

Газопровід до Німеччини дном Балтійського моря був основним маршрутом для потоків російського газу до вторгнення Кремля в Україну.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG