Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров й Ахтем Чийгоз 24 січня виступлять в Європарламенті на слуханнях, присвячених ситуації з правами людини в анексованому Росією Криму.
На слуханнях в законодавчому органі ЄС у Брюсселі обговорюватимуть також можливості сприяння Європейського парламенту в припиненні порушень і захисті засадничих прав на півострові.
Протягом обговорень, які пройдуть в підкомітеті Європарламенту з прав людини, також презентують дослідження аналітичного центру євроустанови під назвою «Ситуація із правами людини в Україні та відповідь Європейського союзу, включно із відповідною діяльністю Європейського парламенту».
Російська влада 25 жовтня звільнила засуджених в анексованому Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова і передала їх Туреччині. Після цього Умеров і Чийгоз приїхали до Києва.
23 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій закликала Росію гарантувати повагу прав людини і безпеку всіх людей, які живуть в анексованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу і заборону на в’їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в’язнів, гарантувати доступ для міжнародних організацій до Криму. Водночас ПАРЄ вимагає від Москви припинити політику «переміщення населення» в анексованому Криму.
18 січня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті про стан із правами людини в світі заявила, що в Криму російська влада переслідує проукраїнських активістів і кримськотатарську громаду за їхню мирну протидію окупації півострова. Правозахисники закликали Росію припинити таку практику.
Україна офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Москва заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
Дивіться також: Час-Тайм. Волкер у Києві провів низку важливих зустрічей. Подробиці