Звертаючись до учасників Мюнхенської безпекової конференції 14 лютого, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що “провал України” послабить як Європу, так і Сполучені Штати, й оголосила про наміри прискорити процес приєднання України до Європейського Союзу.
“Дозвольте мені чітко сказати. Провал України послабить Європу, але він також послабить і Сполучені Штати. Це посилить виклики в Індо-Тихоокеанському регіоні та загрожуватиме нашим спільним інтересам”, - додала вона.
У своїй промові фон дер Ляєн наголошувала на спільних інтересах України, Європи й США, зокрема й через загальне усвідомлення потреби досягти миру за допомогою сили.
“Україна потребує миру за допомогою сили. Європа хоче миру за допомогою сили, і президент Трамп чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати твердо віддані миру за допомогою сили”, - сказала посадовиця.
“Тому я вірю, що, працюючи разом, ми можемо досягти цього справедливого та міцного миру”, - продовжила вона, додавши, що такий мир повинен бути заснований на потужних гарантіях безпеки.
Для досягнення такого миру, за словами фон дер Ляєн, Європа вже надала “історичні суми” фінансової та військової підтримки.
Президент США Дональд Трамп та високопосадовці його адміністрації неодноразово заявляли, що Європа має нести більшу частину тягаря задля дотримання безпеки на континенті і допомоги Україні. Вона оцінила загальну допомогу Європи Україні у 134 мільярди євро.
“Це більше, ніж (надав) будь-хто інший. Це включає 52 мільярди доларів військової допомоги – нарівні зі Сполученими Штатами”, - додала президентка Єврокомісії.
Втім фон дер Ляєн також наголосила на необхідності для Європи “зробити більше”, й, зокрема, докласти зусиль, щоб прискорити процес приєднання України.
“Ми активізуємо нашу роботу, щоб прискорити процес вступу України до Європейського Союзу. Ми вже досягли значного прогресу, але знову ж таки, настав час рухати гори в Європейському Союзі”, - сказала фон дер Ляєн.
Окремо вона зробила наголос на необхідності суттєво збільшити спроможності Європи до самозахисту і запропонувала вдатися до “сміливого підходу”, раніше вже використаного Євросоюзом у часи кризи. Зокрема, посадовиця закликала активувати положення, яке дозволяє країнам ЄС тимчасово збільшити свої запозичення задля розв’язання кризи.
“Я вважаю, що зараз ми перебуваємо в черговому періоді кризи, який вимагає подібного підходу", - заявила фон дер Ляєн.
“Це дозволить державам-членам істотно збільшити свої витрати на оборону. Звісно, ми робитимемо це у контрольований та умовний спосіб. І я також запропоную широкий пакет спеціально розроблених інструментів для розв’язання конкретної ситуації в кожній з наших держав-членів. Від поточного рівня витрат на оборону до їх фінансової ситуації”, - додала вона.