Спеціальні потреби

Профілі в соцмережах це персональні "потьомкінські села" - дослідження


Постійні користувачі соціальних мереж схильні вважати життя інших більш змістовним та цікавим ніж своє власне. Про це кажуть дослідники університету Utah Valley.

Соціальні мереж э невід’ємною частиною життя сучасної людини. Такі сайти як Facebook, дозволяють підтримувати постійний зв’язок з друзями та рідними, з якими інакше не було б змоги спілкуватися.

Проте, яка показують результати наукових досліджень, люди які витрачають значну частину свого часу, слідкуючи за життям інших у соціальних мережах, мають схильність бути менш щасливими.

Дослідники університету Utah Valley поцікавилися у 425 студентів, чи, на їх думку, життя інших є більш щасливим? Після того, вони спитали тих самих студентів про їх звички у Фейсбуці: як довго вони мають власну сторінку та скільки годин на тиждень проводять, відстежуючи, що роблять їх друзі.

Результати дослідження показали - постійні користувачі соціальних мереж вважають, що інші люди живуть повним, змістовним життям. Особливо такої думки дотримуються ті користувачі, які серед так званих «друзів по Фейсбуку» мають багато незнайомих людей.

Автори дослідження кажуть, таке ставлення може призвести до так званого синдрому «дистанційної упередженості». Це коли ми робимо висновки про людину лише на основі її власного подання себе, ігноруючи обставини реального життя. У випадку з Фейсбуком в цю пастку дуже легко потрапити. Адже, користувачі завжди виглядають щасливими, жодного негативізму. Як правило, у соціальній мережі все показується у позитивному ключі.

У підсумку, дослідники кажуть, що Фейсбук та інші соціальні мережі – чудовий інструмент підтримки зв’язку з людьми у всьому світі. Втім, користуватися цим інструментом треба обережно. Замість того, щоб витрачати енергію на майже незнайомих людей на Фейсбуці, більше проводити часу зі справжніми друзями.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG