Ставлення до НАТО в Північній Америці та країнах Європи за останній рік покращилось, незважаючи на передвиборчі заяви президента Трампа, що НАТО є «застарілою» організацією, свідчать результати опитування проведеного американським дослідницьким центром Pew (Pew Research Center). Після вступу на посаду президента, Трамп змінив своє ставлення до НАТО. Не дивлячись на таку мінливість, більшість європейців переконані, що Вашингтон відданий принципу взаємозахисту.
У відповідь на запитання, чи застосують США військову силу, щоб захистити країну-члена НАТО в разі нападу Росії, більшість в кожній країні, де проводилось опитування, відповіли: «Так, застосують».
Водночас, результати опитування показали різне ставлення країн до того, чи мусить НАТО захищати країну- союзника НАТО в разі, якщо на неї нападе Росія. Найменше підтримує надання військової допомоги Німеччина - 40%, причому, на заході Німеччини на території колишньої ФРН 43% вважають, що Берлін має допомогти союзнику НАТО, а на східних територіях – лише 29%.
"Тільки 40% німців кажуть, що Німеччина має надати військову підтримку і захистити союзника НАТО в разі нападу Росії", - твітує Pew.
Найбільше підтримують надання військової допомоги союзнику НАТО в разі нападу Росії - Нідерланди (72%), Польща (62%), США (62%) та Канада (58%).
В середньому 44% населення опитуваних країн вважають Росію найбільшою загрозою своїй країні, включаючи 62% в Польщі, 47% в США та Іспанії, 45% у Франції, 44% в Нідерландах та 43% британців, повідомляє Pew.
Дивіться також: Російська агресія в Україні – це грубе порушення обов'язків, закріплених у заключному акті Гельсінської комісії – експерти