На запит президента Порошенка, Генеральний секретар НАТО погодився скликати позачергове засідання Комісії НАТО-Україна на рівні послів в Брюсселі 26 листопада.
Про це йшлося під час телефонної розмови Генерального Секретаря НАТО Столтенберґа з президентом України Петром Порошенком, повідомляє офіційний сайт НАТО.
НАТО виступило на підтримку України в ситуації з захопленням Росією українських кораблів в Азовському морі. “НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, включно з правами у її територіальних водах”, - йдеться в заяві Альянсу.
Американські аналітики закликали НАТО швидко відреагувати на дії Росії в Азовському морі.
НАТО та США мають надати системи берегової охорони Україні, вважає колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер.
"Міжнародна спільнота має відповісти швидко і потужно. США та союзники НАТО мають надати Україні системи берегової охорони, такі як наземні протикорабельні ракети і системи з відстежування ситуації на морі. Це оборонні системи", - наголошує Карпентер.
"Все свідчить, що Росія крок за кроком неспішно блокує Азовське море для України та міжнародних перевезень, - пише аналітик центру Atlantic Council Андерс Аслунд у Twitter. - Захід та НАТО мають різко відреагувати до того, як стане запізно".
Стратегічним кроком для НАТО стало б посилення військової присутності в Констанці, переконаний Карпентер.
"З російською агресією на Азовському морі, справді настав час для НАТО подумати про розміщення Постійної морської групи в Констанці в Румунії. Це не допоможе Україні одразу, але НАТО потребує розташування морських потужностей на Чорному морі для оборони/стримування", - наголосив Карпентер.
Карпентер також закликав США заморозити активи російських банків.
"США мають заморозити активи щонайменше одного російського банку до того, як Росія припинить блокаду українського Азовського моря. Очевидно, що Росія довго планувала сьогоднішній крок і сподіваємось, це не заскочило США зненацька і вони діятимуть швидко", - зауважив він.
Дивіться також: Україна виграє битву за Азов дипломатичним, а не військовим шляхом - американський аналітик