Стратегія відповіді на агресію з боку Росії, яку втілює НАТО, не дає альянсу змоги швидко реагувати на ворожі військові дії Росії, якщо вони матимуть місце. Про це на сайті дослідницького центру American Enterprise Institute пише Гарі Шмітт, директор центру безпекових досліджень Marilyn Ware Center for Security Studies при AEI.
«По суті стратегія НАТО заснована на двох проблематичних тезах. По-перше, вважається, що нинішня криза тимчасова, і НАТО не повинно заважати поверненню Брюсселя та Москви до відносин, які мали місце перед українською кризою», - відзначає Шмітт.
«По-друге, викликає сумніви, чи сили швидкого реагування кількістю у 5 000 військових - дають гарантії безпеки, яких потреюбують країни-члени льянсу на сході Європи».
Заходи, передбачені стратегією НАТО, будуть здійснені через кілька тижнів після початку агресії
Шмітт припускає, що подібна стратегія НАТО може навіть сприйматись Росією, як сприятлива нагода.
«Відповідно до оцінки ситуації, зробленою всередині альянсу, здатність Росії швидко мобілізувати війська та проводити операції проти НАТО, до того як сили швидкорого реагування Альянсу зможуть зреагувати - лише зростатиме», - попереджає дослідник.
Шмітт також наводить висновки безпекових дослідників Якуба Ґріґієля та Веса Мітчела, який відзначюать, що навіть у найсприятливішому для НАТО випадку (відкрита агресія Росії та єдність керівництва НАТО) на мобілізацію сил швидкого реагування знадобиться кілька днів.
При цьому здатність альянсу реагувати на прийоми «гібридної війни» з боку Росії значно слабла.
Простіше запобігти агресії, а не захищатись від неї із застосуванням реальної сили
«Заходи, передбачені стратегією НАТО, будуть здійснені через кілька тижнів після початку агресії, тому що перший порив мобілізувати сили всього альянсу спаде до завершення наступу ворога. Простіше запобігти агресії, а не захищатись від неї із застосуванням реальної сили», - йдеться у матеріалі.
Шмітт закликає до перегляду військових бюджетів країн-членів НАТО та відмови від курсу на скорочення збройних сил.
Дивіться також: Командувач НАТО про Росію: готовність до війни - кращий спосіб її уникнути