У НАТО схвалили всеосяжний пакет допомоги Україні.
Про це у Брюсселі, де триває другий день засідання міністрів оборони країн Альянсу, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.
«Цей план об’єднує різні напрямки нашої допомоги», – зазначив він.
«Йдеться про радників, йдеться про трастові фонди, про логістику, про протидію саморобним вибуховим пристроям, про систему управління і контролю, про медичну реабілітацію», – додав Єнс Столтенберґ.
Він зазначив, що остаточно пакет допомоги буде затверджений на саміті НАТО у Варшаві у липні.
«Наша мета – щоб в Україні з’явилася більш дієва структура безпеки й оборони», – наголосив генсекретар Альянсу.
Єнс Столтенберґ розповів, що НАТО також має намір співпрацювати з Україною щодо низки нових проектів.
«Це частково стосується протидії саморобним вибуховим пристроям, частково – протидії гібридній війні, ми також працюємо над новими науковими проектами, мета яких – розробити кращі методи й оснащення для розмінування», – заявив генеральний секретар НАТО.
У рамках зустрічі міністрів оборони НАТО у середу у Брюсселі також відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участю міністра оборони України Степана Полторака.
Виступаючи на спільній прес-конференції після засідання, генсек НАТО заявив, що Росія знову і знову порушує режим припинення вогню в Східній Україні.
Як повідомляє інформагентство Reuters, Столтенберґ заявив, що Росія має припинити дестабілізацію ситуації на території України, має вивести війська та озброєння. Режим припинення вогню та Мінські угоди мають виконуватися, - сказав він.
Столтенберг нагадав, що Росія продовжує підтримувати бойовиків, постачаючи озброєння, техніку, надаючи консультації, вздовж українсько-російського кордону зосереджена велика кількість російських військовослужбовців.
«Ми продовжуємо закликати Росію поважати територіальну цілісність і суверенітет України. Це також стосується Криму. Розгортання військ у Криму також є порушенням суверенітету України», - наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.
Нагадаємо, що лідери Європейського Союзу мають цього місяця винести рішення у справі продовження санкцій проти Росії за її агресивні дії в Україні.
Дивіться також: Цей російський філософ може бути причиною агресивності Путіна - сказали у Конгресі