Спеціальні потреби

НАСА готує капсулу для польоту людей на Місяць. Росія та Індія запускають власні місії на супутник Землі


Фото поверхні Місяця, зроблені індійським космічним апаратом у межах місії "Чандраяан-3", 5 серпня 2023. ISRO/REUTERS.
Фото поверхні Місяця, зроблені індійським космічним апаратом у межах місії "Чандраяан-3", 5 серпня 2023. ISRO/REUTERS.

Четверо астронавтів НАСА оглянули капсулу, в якій вони полетять на Місяць у межах проекту "Артеміда 2". Американці Рід Вайзман, Крістіна Кох і Віктор Гловер, а також канадієць Джеремі Генсен за планом мають здійснити політ навколо супутника Землі наприкінці 2024 року.

У Національній космічній агенції США планують, що люди зможуть висадитись на поверхні Місяця у 2025 році, однак дату можуть перенести через проблеми із космічним кораблем SpaceX Starship, адже перший випробувальний політ космічного корабля завершився вибухом через кілька хвилин після старту.

Попередній етап місії - "Артеміда 1" - завершився у грудні без космонавтів на борту. Як кажуть у НАСА, ці запуски мають на меті встановити постійну присутність людини на Місяці, щоб екіпажі проводили там тижні, а також це прокладе шлях для майбутніх дослідницьких місій людини на Марс.

Команда Artemis II у Космічному центрі НАСА у Флориді, 8 серпня 2023. Kim Shiflett/NASA via AP
Команда Artemis II у Космічному центрі НАСА у Флориді, 8 серпня 2023. Kim Shiflett/NASA via AP

Тим часом російська компанія Роскосмос повідомив про завершальні роботи з підготовки запуску 11 серпня космічної станції "Луна-25" на поверхню Місяця. За планом, безпілотний апарат досліджуватиме ґрунт і шукатиме воду на супутнику. Запуск російської місії спочатку був запланований на жовтень 2021 року.

Як повідомляє Euronews, запуск першої російської місії на Місяць із 1976 року буде здійснено без обладнання Європейського космічного агентства (ESA), яке припинило співпрацю з Роскосмосом після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Росія тоді заявила, що замінить європейські системи на прилади російського виробництва.

Підготовка ракети "Союз-2" до запуску місії "Луна-25", 8 серпня 2023. Roscosmos State Space Corporation/AP
Підготовка ракети "Союз-2" до запуску місії "Луна-25", 8 серпня 2023. Roscosmos State Space Corporation/AP

14 липня Індійське космічне агентство запустило свою ракету, яка спробує посадити роботизований марсохід на південний полюс Місяця. Зараз космічний апарат місії "Чандраяан-3" (Chandrayaan-3) кружляє навколо Місяця й має здійснити посадку 23 серпня, у той самий день, коли, як заплановано, туди має висадитись російський апарат. У Роскосмосі сказали, що місії не стануть на заваді одна одній, адже мають різні точки запланованої посадки.

Якщо місія стане успішною, Індія приєднається до групи з лише трьох країн, які здійснили контрольовану посадку на Місяць: США, СРСР і Китай.

У статті використано матеріали AP, Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG