Спеціальні потреби

Президент ЄБРР: ми запропонували нові кандидатури до керівництва Нафтогазу


Suma Chakrabarti EBRD President
Suma Chakrabarti EBRD President

ЄБРР передав Україні перелік нових незалежних кандидатів до Спостережної ради Нафтогазу. Про це президент ЄБРР Сума Чакрабарті сказав в ексклюзивному інтерв’ю журналістці української служби "Голосу Америки" Тетяні Ворожко.

"Ми надали уряду перелік можливих кандидатур. Це особи, які, на нашу думку, є зацікавленими і зможуть сформувати нову раду якомога швидше. Ми зараз чекаємо на відповідь уряду", - повідомив Чакрабарті.

Звільнення незалежних членів Спостережної ради Нафтогазу в вересні цього року викликало занепокоєння міжнародних експертів та урядовців.

Читайте докладніше:"Поганий знак": на Заході засмутились відставкою незалежних членів Ради Нафтогазу

Тепер Нафтогаз має "просувати реформу корпоративного управління Нафтогазу вже з новим складом директорів", - стверджує Чакрабарті.

Страх помилки - "в культурі, яка походить зі старого комуністичного способу дії"
Сума Чакрабарті

Очільник ЄБРР наголосив на необхідності зрозуміти причини відставки незалежних членів ради. На думку Чакрабарті, це рішення могло бути пов’язане з "розчаруванням тим, як приймаються рішення", він також відзначив "недостатню прозорість комерційної дисципліни", що може створювати нерівні умови для партнерів Нафтогазу.

Важливим фактором могло стати побоювання того, що вимога подавати електронні декларації на рівні з держслужбовцями передбачає кримінальну відповідальність за будь-які помилки.

"Це – спільна проблема в багатьох країнах, де ми проводимо свою діяльність. Достатньо часто в деяких культурах, якщо ти робиш помилку, ти боїшся переслідувань. Це – ключове питання: ми маємо його вирішити. Це не тільки для України, але важливе питання всюди. Це в культурі, яка походить зі старого комуністичного способу дії. Це означає, що люди не хотітимуть приймати рішення, бо якщо вони зроблять помилку – а в житті помилки трапляються – їх буде покарано. Мусимо розібратись з цим не тільки в Нафтогазі, але і в державних підприємствах в Україні та інших місцях", - заявив Чакрабарті.

Дивіться також: Північнокорейські хакери, ймовірно, викрали секретні документи південнокорейських військових

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG