Спеціальні потреби

МВФ схвалив новий транш для України, попередив, що, можливо, доведеться підвищувати податки


Враховуючи новий транш, МВФ надав Україні доступ до 7,6 мільярда доларів за програмою розширеного фінансування
Враховуючи новий транш, МВФ надав Україні доступ до 7,6 мільярда доларів за програмою розширеного фінансування

Правління директорів МВФ у п'ятницю схвалило наступний транш за програмою для України обсягом близько 2,2 мільярда доларів.

Україна зможе отримати кошти негайно. Їх буде спрямовано на підтримку бюджету, оголосили у фонді.

Там також відзначили - економіка України залишається стійкою попри війну.

"Вторгнення Росії до України продовжує чинити спустошливий соціальний та економічний вплив на Україну, – заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. – Незважаючи на війну, макроекономічну та фінансову стабільність збережено завдяки вмілому урядуванню та значній зовнішній підтримці. Економіка залишається стійкою, що свідчить про те, що домогосподарства та компанії продовжують адаптуватись".

Серед заходів, які очікує МВФ від України вже у серпні – успішне завершення реструктуризації боргу перед кредиторами. Раніше цього місяця кредитори відхилили пропозицію України реструктуризувати борг обсягом 20 мільярдів доларів. Проте відповідна угода очікується вже найближчими тижнями, заявив Гевін Грей, голова місії МВФ з України.

У вересні, під час наступного перегляду програми, фонд оцінить проєкт бюджету України на 2025 рік. Відповідаючи на питання Голосу Америки, Грей сказав, що оцінка у вересні стосуватиметься зокрема того, чи необхідно буде українському урядові підвищувати податки.

Щоб мобілізувати внутрішні надходження, каже посадовець, урядові України "необхідно буде зробити низку кроків із адміністрування податків, забезпечення виконання законодавства, і, дуже ймовірно, з податкових ставок".

А от щодо оголошення Групи семи про плани надати Україні позику обсягом 50 мільярдів доларів, виплата якої буде відбуватись за рахунок доходів із заморожених російських активів, Грей закликав союзників України "забезпечити, щоб ці дії жодним чином не зашкодили міжнародній монетарній системі".

Наразі МВФ очікує, що донори нададуть Україні 122 мільярди доларів підтримки за чотири роки. Це фінансування не враховує можливий кредит.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG