Спеціальні потреби

"Битва мостів" - на Заході коментують повідомлення про удари ЗСУ по третьому мосту на Курському напрямку


Супутниковий знімок пошкодженого мосту через річку Сейм, після удару ЗСУ в російській Курській області, 17 серпня 2024 року. Planet Labs Inc. через REUTERS
Супутниковий знімок пошкодженого мосту через річку Сейм, після удару ЗСУ в російській Курській області, 17 серпня 2024 року. Planet Labs Inc. через REUTERS

ЗСУ атакували третій міст на Курському напрямку, згідно з повідомленням українського війська та користувачів соцмедіа.

Атаковані Україною мости є єдиним шляхом поставок та відступу, і тепер російські війська ризикують потрапити в оточення між річкою та кордоном України, повідомляє The New York Times з посиланням на українських аналітиків.

А колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес, реагуючи на повідомлення про удар по третьому мосту, закликав Захід менше втручатись в дії Збройних сил України і надати зброю ЗСУ. В дописі із зображенням пошкодженого мосту Годжес зазначив: "Це має бути депресивно для тих, хто пророкує приреченість і постійно критикує планування та виконання ЗСУ".

"Битвою мостів" назвав дії ЗСУ оглядач британського видання SkyNews проф. Майкл Кларк. "Як видається, починається битва мостів", - зазначає аналітик, вказуючи, що після нападів ЗСУ Росія має лише понтонну переправу для перекидання військ. Понтонна переправа має недоліки, адже її пропускна здатність обмежена, а сама вона є гарною ціллю для українських військ, зауважує дослідник.

Розвиток подій на Курщині та на Донбасі визначать не військові фактори, а політичні, вважає Раян

Аналітики на Заході розмірковують щодо того, якими є цілі Курської операції і як відповість Путін.

Кларк скептично поставився до заяви президента України Володимира Зеленського, що метою Курської операції для ЗСУ є створити буферну зону. "Буферна зона, яка наразі є, завдовжки 30 миль вздовж кордону у 1200 миль в цьому плані не має сенсу", - каже британський аналітик.

Своїми діями Україна демонструє, що ця операція не є просто рейдом, а просування триватиме, стверджує Кларк.

Теперішня ситуація є новою, каже і австралійський генерал у відст. Мік Раян. "Вперше обидві сторони одночасно ведуть масштабні кампанії із застосуванням великої кількості живої сили (особливо росіяни), боєприпасів, засобів підтримки, таких як електронні засоби ведення війни, дрони, логістика та ППО", - пише Раян в серії твітів, аналізуючи просування українського війська на курському напрямку, а також тиск Росії на Донбасі.

Те, яка кампанія отримає більше ресурсів та уваги визначать не військові чи стратегічні, а політичні міркування, каже Раян. Він перераховує фактори, які, на його думку, впливатимуть на рішення Зеленського: територія втрачена на Донбасі, втрати в Курській операції, можливість використати українські сили для наступу в інших регіонах, реакція союзників.

Путін же обере стратегію, щоб утримати владу, переконаний Раян. "Путін повинен буде вирішити, що небезпечніше для його режиму - відступити від Покровська та Торецька в 2024, або швидко не повернути контроль над російською територією", - пише аналітик.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG