Спеціальні потреби

Трамп та Моді говоритимуть про торгівлю, імміграцію, стратегічні питання


Індія диверсифікує закупівлі зброї, зменшує поставки від свого традиційного постачальника зброї, Росії, а купує більше зброї в таких країнах, як Франція, Ізраїль і США. Фото: Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді після прибуття до США, 12 лютого 2025 року.
Індія диверсифікує закупівлі зброї, зменшує поставки від свого традиційного постачальника зброї, Росії, а купує більше зброї в таких країнах, як Франція, Ізраїль і США. Фото: Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді після прибуття до США, 12 лютого 2025 року.

Президент США Дональд Трамп проведе перемовини з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді у четвер у Білому домі.

Посадовці в Нью-Делі висловили оптимізм, що візит Моді ознаменує відновлення суттєвого партнерства.

Однак аналітики вказують на існування спірних питань щодо торгівлі та імміграції, які є серед пріоритетів Трампа.

Моді зустрінеться з Трампом лише через кілька тижнів після вступу на посаду, зауважив секретар Міністерства закордонних справ Індії Вікрам Місрі – високопосадовець міністерства. Він наголосив, що Індія та США мають міцні зв’язки і що "це було одне з наших найміцніших міжнародних партнерств".

Питання торгівлі важливі для обох країн, і Індія вжила заходів, щоб продемонструвати, що готова відповісти на занепокоєння Трампа, який назвав Індію серед країн, які "дуже сильно зловживають митами".

У телефонній розмові з Моді минулого місяця Трамп закликав рухатися до чесних двосторонніх торговельних відносин.

Кевін Гессет, директор Національної економічної ради Білого дому, повторив таке занепокоєння в понеділок. "Індія має надзвичайно високі" митні тарифи, які блокують імпорт, сказав він в інтерв'ю CNBC.

Нью-Делі хоче уникнути напруги в торгівлі зі США. Там оголосили раніше цього місяця, що знизять імпортні мита на деякі товари, що стане корисним для американського експорту, наприклад високоякісні мотоцикли та автомобілі.

Він також може запропонувати інші поступки, які могли б допомогти американським товарам отримати доступ до індійського ринку та збільшити імпорт енергоносіїв із США, кажуть аналітики.

"Нью-Делі думає, що зробить перший крок і спробує вирішити розбіжності щодо торгівлі. Але, звичайно, як чудовий перемовник і торговець, він [Трамп] проситиме більше, — сказав Чінтамані Махапатра, засновник Школи індо-тихоокеанських досліджень Калінга. — Індія також дуже добре торгується. Тож якимось чином ми спробуємо знайти компроміс, який буде вигідний обом".

Для Індії ставки високі - Сполучені Штати є її найбільшим торговим партнером. Двостороння торгівля між двома країнами склала 118 мільярдів доларів США, а позитивне торгове сальдо Індії становило близько 32 мільярдів доларів у 2023 році. Мита Трампа поки що не вплинули на Індію – останні 25% мита, які він ввів на імпорт сталі та алюмінію, матимуть лише незначний вплив на Індію, оскільки, за словами індійських посадовців, Нью-Делі є невеликим експортером сталі до США.

Індія, яка найбільше у світі витрачає на військову техніку, потребує низки систем озброєння для модернізації війська

Індійські чиновники кажуть, що зміцнення зв’язків із США у сфері безпеки та оборони також обговорюватиметься у Вашингтоні. За словами аналітиків, це може включати потенційні закупівлі систем і технологій озброєння. Під час недавньої телефонної розмови Трамп закликав Моді збільшити закупівлю американського безпекового обладнання.

Індія, яка найбільше у світі витрачає на військову техніку, потребує низки систем озброєння для модернізації війська.

Індія диверсифікує закупівлі зброї, зменшує поставки від свого традиційного постачальника зброї, Росії, а купує більше зброї в таких країнах, як Франція, Ізраїль і Сполучені Штати.

"США трохи турбує те, що вони програють у індійських закупівлях в сфері безпеки, тому вони посилили тиск, щоб продати Індії набагато більше оборонного обладнання, ніж Індія закупила за останні кілька років, — сказав Рахул Беді, оборонний аналітик із Нью-Делі. — Імовірно, будуть ініціативи щодо транспортних літаків, літаків спостереження для військово-морського флоту і, можливо, навіть винищувачів, а також передача багатьох технологій для авіаційних двигунів, бойових машин піхоти".

Імміграція є ще одним питанням, яке хвилює обидві країни. Незважаючи на те, що Індія співпрацювала зі США та заявила, що готова прийняти назад мігрантів без документів, повідомлення про те, що 104 індійців без документів були в кайдани протягом 40 годин під час повернення до Індії на військовому літаку минулого тижня зі США, спричинили обурення та протести опозиційних партій.

Індійські посадовці заявили, що Нью-Делі закликатиме до кращого поводження під час майбутніх депортацій. Також пріоритетом Індії на перемовинах буде захист легальних каналів імміграції для кваліфікованих індійських робітників і студентів, які прямують до американських університетів.

Індійці є найбільшими бенефіціарами віз H1B, які дозволяють американським роботодавцям наймати іноземних спеціалістів у таких галузях, як високі технології.

"Стосунки між людьми є основою наших поглиблення зв’язків зі Сполученими Штатами", – сказав законодавцям міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар, відповідаючи на занепокоєння щодо транспортування та лікування депортованих.

Перед від’їздом з Нью-Делі Моді назвав свою майбутню зустріч із Трампом можливістю розвинути успіхи їхньої співпраці під час першого терміну Трампа. На думку аналітиків, взаємне занепокоєння з приводу активної політики Китаю, ймовірно, зблизить обидві країни.

Разом із США, Австралією та Японією Індія є партнером Quad, стратегічного угруповання безпеки, зосередженого на Індо-Тихоокеанському регіоні. Аналітики кажуть, що дві країни зближуються в геостратегічних питаннях.

"Саме під час першого терміну президентства Трампа з Quad, який був у стані бездіяльності близько 10 років, здули пил і він єдиний відповідальний за це відновлення, — сказав Махапатра. — Це сфера, де обидві країни мають багато спільного для підтримки миру, стабільності та внеску в зростання в Індо-Тихоокеанському регіоні".

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Країни НАТО про пропозиції США щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG