Спеціальні потреби

США знову відправляють іммігрантів "високого рівня загрози" до Гуантанамо


Перший військовий літак США, який перевозить затриманих мігрантів до слідчого ізолятора в Гуантанамо, 4 лютого 2025 року.
Перший військовий літак США, який перевозить затриманих мігрантів до слідчого ізолятора в Гуантанамо, 4 лютого 2025 року.

Сполучені Штати почали надсилати більше іммігрантів, яких визначають як злочинних осіб, що представляють "високу небезпеку", на базу ВМС США в Гуантанамо на Кубі лише через кілька днів після того, як були очищені приміщення бази для іммігрантів.

Представник оборонного відомства США підтвердив Голосу Америки, що військовий вантажний літак C-130 з іммігрантами вилетів із Форт-Блісс у Техасі та прибув у Гуантанамо в неділю.

Другий представник оборонного відомства сказав, що всі 17 мігрантів були визначені як особи, які становлять «високу загрозу» і утримуються в ізоляторі бази.

Обидва чиновники говорили з Голосом Америки на умовах анонімності.

Міністерство внутрішньої безпеки (DHS), яке очолює зусилля з депортації США разом з Імміграційною та митною службою (ICE), поки не відповіло на запитання про останніх затриманих, відправлених до Гуантанамо, країни їхнього походження чи злочини, у яких їх звинувачують.

Міністр оборони США Піт Геґсет має намір відвідати базу у вівторок, щоб переглянути зусилля військових щодо підтримки масових депортацій, наказаних президентом США Дональдом Трампом.

Відповідно до заяви Пентагону, Піт Геґсет "отримає брифінги щодо всіх операцій місії на базі, в тому числі в Центрі операцій з іммігрантами та ізоляторі Гуантанамо".

"Поїздка міністра підкреслює відданість Департаменту забезпеченню безпеки та оперативної ефективності військово-морської бази Гуантанамо", — додається у заяві.

Минулого четверга Імміграційна та митна служба оголосила, що перевезла 177 іммігрантів, які утримувалися в Гуантанамо, до Гондурасу, де їх мав забрати уряд Венесуели.

Раніше офіційні особи США заявляли, що понад 120 із затриманих були небезпечними злочинцями, включаючи членів Трен де Арагуа, венесуельського кримінального угруповання, визнаної США іноземною терористичною організацією.

Близько 50 інших осіб, які були депортовані в четвер, утримувалися в центрі для іммігрантів на базі, призначеному для осіб, які не скоїли насильницьких дій.

Раніше в цьому місяці командувач Південного командування США, яке контролює операції на військово-морській базі в Гуантанамо, повідомив законодавцям, що в центрі для мігрантів на базі може утримуватися близько 2500 осіб, які не скоїли насильницьких дій. Тривають зусилля, щоб дозволити йому розмістити до 30 000 іммігрантів, які не скоїли насильницьких дій, яких планується депортувати.

Американський союз громадянських свобод разом із кількома групами захисту прав іммігрантів раніше цього місяця подали позов проти DHS, стверджуючи, що особам, які утримувалися у в’язниці Гуантанамо перед депортацією, було неправомірно відмовлено в доступі до адвокатів.

DHS звинувачення відкидає.

  • 16x9 Image

    Джефф Селдин

    Кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки. Висвітлює такі теми, як розвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG