Спеціальні потреби

Американські пластичні хірурги відвідали Україну, щоб надати безплатну допомогу дітям з опіковими травмами


Американські лікари надали українським дітям з опіковими травмами безплатну медичну допомогу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Американські лікари надали українським дітям з опіковими травмами безплатну медичну допомогу. Відео

Опіки посідають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму в Україні. І, як доводить досвід Сполучених Штатів, цьому лиху можна успішно запобігти.

На минулому тижні у Львові перебувала команда з восьми американських пластичних хірургів, які надають безплатну допомогу обпеченим дітям і запроваджують в Україні програму профілактики дитячих опіків.

В нас чайник стоїть на підлозі у куточку. А вона бігла, зачепилася...

Маленька Кірюша 2 роки тому обпеклася окропом із чайника. Від опіку лишилися грубі рубці на ніжках. Дитина росте, і шрами стягують суглоби, не даючи колінам розігнутися до кінця. Щороку Кірюші потрібна нова пластична операція. Мама Інна каже – торік їм уже робили пластику, стало набагато краще. А про те, як трапилась ця біда, розповідає: "В нас чайник стоїть на підлозі у куточку. А вона бігла, зачепилася..."

В кип’яток руки всунув

У дітей, що травмувалися гарячою водою удома на кухні, дуже схожі історії. "В кип’яток руки всунув". "Крутився, крутився і впав у відро. Це так все швидко, несподівано". "Чайник вивернув на себе з водою".

Схожий і прогноз – їм доведеться лікуватися усе життя. Опік – не та недуга, яку можна раз вилікувати і забути.

"Ми плануємо зробити корекцію рубців на задній поверхні його ноги, під коліном, і пересадити сюди здорову шкіру, щоб він міг краще згинати ногу", - розповідає професор пластичної хірургії з Мічиганського університету Девід Браун.

Щоб допомогти дітям з опіковою травмою, Україну відвідала команда лікарів з Америки і Канади. Привезли з собою лазер.

"Цього разу ми привезли з собою нову технологію – лазер, що дає змогу міняти структуру рубців. І хоч це не якийсь магічний інструмент, він реально полегшує дискомфорт і біль від шрамів", - каже дитячий пластичний хірург з міста Бостон Деніел Дрісколл.

Ця лікарська благодійна місія прибуває в Україну вже сьомий рік поспіль. За тиждень тут у Львові американці консультують півтори сотні дітей, оперують понад п’ятдесятьох. Декого з найтяжчих заберуть оперувати в Бостон.

У черзі на прийом і Настя Овчар – знаменита дівчинка-героїня. «Цього разу мені планують зробити лазерну корекцію. Я цього дуже чекаю», - каже Настя.

12 років тому вона винесла з вогню сестричку, сама отримавши 80% опіків тіла. Тоді її врятували в Америці. На допомогу своїх рятівників покладається й досі.

Щоосені сюди до Львова з’їжджаються маленькі пацієнти з Луганщини і Волині, Одеси і Києва. Консультації і операції – безплатні.

"Це є проект соціальний, він є безкоштовний. Дякуючи керівнику Геннадію Фузайлову: це він збирає команду кращих пластичних хірургів з Америки і привозить їх в Україну", - каже зав. відділенням клініки Intersono у Львові Мирослава Децик.

Американські лікарі кажуть – їх місія в Україні не зводиться до того, щоб прооперувати дітей, потерпілих від опіків. Хочуть передати досвід, як цього лиха уникнути. Адже опіки посідають перше місце з усіх видів дитячого травматизму в Україні. І водночас це єдина травма, яку можна легко попередити. Якщо є малі діти у хаті, варити їжу тільки на дальній комфорці, і ніколи не вішати рушник на дверцятах духовки, і ніколи не брати в одну руку немовля, а в другу – горнятко з гарячою кавою. Інформаційна програма, колись запроваджена у США, кардинально змінила там ситуацію з дитячим травматизмом.

"Якщо ви поглянете на те, як боряться з дитячими опіками у Сполучених Штатах, то ситуація різко змінилася, відколи ми запустили програму попередження. Це було зроблено ще у сімдесяті. Чи існує тут в Україні програма профілактики? Якщо у вас раз на рік по радіо чи телебаченню заводять про це розмову, то це не програма. Програма – те, що призводить до зміни поведінки. І на це потрібні роки. З одним телешоу, з однією радіопередачею цього не досягти. Отож ми хочемо запропонувати програму профілактики, а не просто разового інформування про цю проблему", - каже професор Гарвардської медичної школи у Бостоні Геннадій Фузайлов.

Дивіться також: З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну

З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG