Спеціальні потреби

Хто виграє в торговельній війні США та Китаю?


Минулого тижня завершились перші офіційні торговельні переговори США та Китаю. Пауза тривала з грудня минулого року, коли президент США Дональд Трами та президент Китаю Сі Цзіньпін оголосили торговельне перемир'я на засіданні Великої 20-ки у Буенос-Айресі. Наприкінці січня переговори продовжаться, коли до США прибуде віце-прем'єр Китаю Ліу Ге, повідомляє Politico з посиланням на поінформоване джерело.

Новий раунд переговорів може допомогти покласти край протистоянню, яке віддалило дві найбільші світові економіки. Торговельна війна принесла збитки як США так і Китаю, але Китай страждає значно більше, говорять американські спостерігачі.

"Китай - все ще світова економіка №2 і все ще є монстром ринків, що розвиваються, однак, незважаючи на це, країна Сі Цзіньпіна програє у торговельній війні практично в усьому", - пише видання Forbes.

Після того, як США та Китай запровадили мита на імпортні товари один одного, саме економіка Китаю зазнала найбільшого удару. Вперше за два роки скорочується промисловість, є кризові явища на ринку нерухомості. Вперше за 20 років зареєстровано спад у обсягах продажу автомобілів та торгівлі. Низка компаній оголосила про вихід інвестицій з Китаю, наголошує Business Insider.

Однак, економіка США також зазнала негативного впливу, зокрема, через перебої з експортом американської сільгосппродукції. Також наявність дешевих китайських товарів на ринку знижує ціни для американських споживачів і підвищення мит може означати зростання цін.

Торговельна війна впливає і на компанії. Американський гігант технологій Apple заявив про падіння виручки з китайського ринку, що вплинуло на фондові ринки. Apple лише перша ластівка, говорить Кевін Гассет, голова ради економічних радників Білого дому. Уповільнення зростання Китаю означає, що американські компанії, як продаватимуть менше своїх товарів до Китаю не лише через океан, але і ті, які виробляють їхні фабрики в Китаї.

Питання захисту прав власності на технологічні здобутки є центральним в торговельному протистоянні США та Китаю. В американському уряді назвали саме кіберкрадіжки і заходи Китаю, які змушують американські компанії розголошувати таємниці підставою для "торговельної війни", серед заходів якої - запровадження митних тарифів на низку китайських товарів імпортованих до США.

Арешт минулого місяця впливової бізнесвумен та доньки засновника китайської корпорації високих технологій Huawei Менг Ванжу на запит Сполучених Штатів в Канаді, а також звільнення співробітників Huawei в Польщі показало, що Китай не зміг привернути на свій бік інші країни в суперечці зі США, пише Forbes.

Дивіться також: ​Вашингтон оговтується від першої справжньої хурделиці

Вашингтон оговтується від першої справжньої хуртелиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG