Пекін турбує зміцнення відносин Москви та Пхеньяна, заявив заступник держсекретаря США, Курт Кемпбелл під час дискусії в "Центрі стратегічних і міжнародних досліджень" (CSIS ред.) 18 листопада.
"Ми бачимо ситуацію, в якій партнерство між КНДР і Росією поглиблюється викликає більше занепокоєння. Ми бачимо розгортання військ КНДР на лінії фронту, в районі Курська. Ми спостерігали значну кількість військової, а тепер і промислової взаємодії між Росією та КНДР. Багато в чому виглядає так, що домінантний вплив, який колись Китай мав над КНДР, узурпувало більш послідовне партнерство між КНДР і Росією. Це викликає певне занепокоєння в Пекіні", - вважає Курт Кемпбелл.
Дипломат каже, що тема впливу РФ на КНДР стає все більш незручною під час перемовин із китайськими колегами. За його словами, Пекіну часто невідомо про окремі сфери співпраці Москви із Пхеньяном.
КНДР може надіслати 100 000 військових на війну з Україною, заявив Зеленський у своєму зверненні до Європарламенту у вівторок
"Тема, яка справді стає все більш незручною для китайських співрозмовників, це взаємодія КНДР з Росією. В деяких дискусіях, які ми мали, здається, що ми інформуємо Китай про речі, які їм були невідомі щодо кроків КНДР. Вони стурбовані тим, що заохочення з боку Росії може спровокувати КНДР піти на окремі дії, або військові кроки, які не відповідатимуть інтересам Китаю", - відповів заступник держсекретаря США.
Згідно з міжнародними оцінками, Росія розмістила 11 000 північнокорейських військових у Курській області для війни проти України. Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до Європарламенту у вівторок заявив, що КНДР може надіслати 100 000 військових на війну з Україною.
Іншою зростаючою загрозою як в Індо-Тихоокеанському регіоні, так і глобально, Кемпбелл вважає нарощування ядерного озброєння. "Ядерні загрози в Індо-Тихоокеанському регіоні реальні", - каже дипломат.
"Китай швидко збільшує ядерний арсенал. Здебільшого без оголошень і пояснень. Протягом наступного десятиліття, це може стати одним із найзначніших ядерних нарощувань сучасності. Росія також регулярно брязкає ядерною зброєю, чим явно попсувала нерви деяким країнам. І є Північна Корея, сповнена рішучості продовжувати вдосконалювати свій ядерний і ракетний потенціал", - наводить приклади представник Держдепартаменту.
За його словами, нинішній стан подій підриває "стратегічну свідомість країн" і якщо одна держава "вирішить переглянути свої ядерні позиції, це спричинить низку переглядів у всьому Індо-Тихоокеанському регіоні". А це, на думку Кемпбелла суперечить стратегічним інтересам США у безпековій галузі.
"Майбутнє дипломатії з КНДР невизначене", - каже посадовець. Він наголошує, що перемовини з Пхеньяном не велися останні шість років, з часів першої каденції Трампа.
"Дискусії між президентом Трампом і Кім Чен Ином у В’єтнамі раптово припинилися, а це майже шість з половиною років тому, з того моменту у нас практично не було дипломатичних відносин з КНДР. Ми пробували. Ми намагалися запропонувати гуманітарну допомогу під час пандемії COVID. Ми пробували інші види взаємодії. Гадаю, здебільшого це було даремно. І ми не самотні в цих спробах дипломатії. Японія та кілька урядів інших країн пробували також", - пояснює Кемпбелл.
А це означає, що досягти результату та деескалації від КНДР, навряд чи вдасться шляхом перемовин, вважає дипломат.
"У нинішніх умовах я не впевнений, що можливо змусити КНДР відновити відносини зі Сполученими Штатами. Ми багато чули про можливе відновлення певного роду взаємодії на рівні лідерів між обраним президентом Трампом і Кім Чен Ином. Але, якщо ви пам’ятайте, у той період основою дипломатії була безперервна ідея денуклеаризації Північної Кореї та Корейського півострова. Я не думаю, що Кім Чен Ин прийме ці умови в майбутньому", - каже Кемпбелл.
Азійський регіон буде одним із головних питань наступної адміністрації, вважає посадовець. Головним способом протистояти та відповідати на провокації КНДР він називає посилення координації дій та співпраці із партнерами.
"Виклики з боку КНДР дуже турбують, і очевидно, що в стратегічних інтересах усіх зацікавлених сторін сигналізувати, що це розгортання північнокорейських сил у зоні бойових дій у Європі є провокаційним і дестабілізуючим", - підсумовує посадовець.
Кемпбелл вказує - в Держдепі пояснюють наступнику важливість тих чи інших підходів. "Я знаю, що держсекретар Блінкен веде переговори з нинішнім кандидатом на посаду Держсекретаря, сенатором Марко Рубіо. Нашою метою є спроба пояснити, які елементи стратегії, які були переважно двопартійними, заслуговують на продовження участі та інвестицій".
Раніше Голос Америки повідомляв, що часткове зняття обмежень із ЗСУ на використання далекобійної зброї США на території РФ у Курській області було обумовлене втручанням КНДР у війну РФ проти України та відправкою власних військ на окуповані території. Таку інформацію із посиланням на посадовців Білого дому оприлюднило видання The New York Times у неділю, 17-го листопада.
Дивіться також: Удари ATACMS вглиб РФ: позиція Байдена, команди Трампа та країн ЄС