Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у понеділок, що Північна Корея та Китай є "найбільшими рушійними силами", які дозволяють Росії вести війну в Україні, і що гарантії безпеки повинні бути частиною майбутніх переговорів щодо припинення конфлікту. Він також припустив, що Росія надасть КНДР сучасні супутникові технології в обмін на допомогу у війні.
Виступаючи під час візиту до Південної Кореї, Блінкен сказав, що північнокорейські поставки артилерії, боєприпасів і військ, а також підтримка Китаєм російської військово-промислової бази надають російським військовим підтримку, необхідну для продовження війни проти України.
Він сказав, що Північна Корея вже бачить віддачу від своєї участі в конфлікті, бо отримує російську військову техніку та тренує свої війська.
"В нас є підстави вважати, що вона має намір поділитися сучасними космічними та супутниковими технологіями з Пхеньяном", — додав Блінкен.
Очільник американської дипломатії також припустив, що Москва може "наближатись до того, щоб переглянути політику, що тривала десятиліттями" і визнати Північну Корею ядерною потугою.
В останні два тижні роботи адміністрації Джо Байдена, Сполучені Штати поспішають надіслати решту асигнованої допомоги Україні на тлі невизначеності щодо того, як новообраний президент Дональд Трамп може поставитися до війни.
У понеділок Блінкен заявив, що США намагаються переконатися, що Україна має те, що їй потрібно для захисту та щоб зміцнити її позицію за майбутнім столом переговорів з Росією.
"Якщо в якийсь момент буде припинення вогню, в голові Путіна це не буде "кінець гри", — сказав Блінкен. — Його імперські амбіції залишаються, і він намагатиметься відпочити, переобладнатись і, зрештою, знову атакувати".
Блінкен сказав, що необхідно мати "адекватні засоби стримування, щоб він цього не зробив, щоб він двічі-тричі подумав, перш ніж брати участь у будь-якій повторній агресії".
Блінкен відвідує Сеул в рамках своєї останньої міжнародної подорожі на посаді держсекретаря США перед інавгурацією новообраного президента США Дональда Трампа. Під час його візиту Північна Корея провела випробувальний запуск балістичної ракети середньої дальності у водах біля східного узбережжя Кореї, повідомили у війську Південної Кореї.
В статті використано матеріали АР, AFP, Reuters.