Затримання кандидата у мери Києва, члена партії «Укроп» та найближчого соратника олігарха Ігоря Коломойського Геннадія Корбана можна пояснити як боротьбою із корупцією, так і спробами президента України «відносити стару систему» в Україні. Так вважає дослідник аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Балаша Ярабік.
«Чому Корбан?», - питає у своєму Twitter експерт, - «По-перше, це відповідь агресивному Коломойському; по-друге, Корбан є по суті ватажком приватної армії; по-третє, затримання Корбана є відповіддю на тиск з боку Заходу з вимогою розпочати боротьбу із корупцією. Нарешті, затримання Корбана вписується у сценарій відновлення президентом Порошенком старої системи».
Натомість правозахисна організація «Харківська правозахисна група» в англомовній публікації на своєму сайті попереджає - у ситуації, коли влада досі не спромоглася розкрити злочини скоєні під час Євромайдану та очистити правоохоронну та судову систему від дискредитованих осіб, переслідування Корбана викликатиме серйозні запитання з боку українців.
«Українці добре пам'ятають політично мотивовані суди часів Януковича», - йдеться у публікації на сайті ХПГ.
«Сподіваємося, що влада усвідомлює, що саме ефективне та прозоре розслідування справи (а не запевнення у відсутності політичних мотивів) може допомогти відновити довіру громадськості», - заявляє сайт ХПГ.
Загалом західне експерт середовище поки не спішить із реакцією на затримання Корбана. В одночас, вже тривалий час західні дипломати та експерти висловлювали критику на адресу генерального прокурора України Шокіна, звинувачуючи його у фактичному блокуванні боротьби з корупцією.
Так посол США Джеффрі Пайєтт наприкінці жовтня в ексклюзивному інтерв'ю «Голосу Америки» наполіг на раніше зробленій заяві про те, що керівництво ГПУ відмовляється успішно боротися з внутрішньою корупцією.
Дивіться також: Репортаж: До зими Миргород переходить з газу на солому