Спеціальні потреби

Ізраїльтянин у США визнав провину у контрабанді авіаційних запчастин для Росії у порушення санкцій


Ілюстративне фото. Літак російської авіакомпанії "Аерофлот", Москва, 23 серпня 2023. REUTERS/Maxim Shemetov
Ілюстративне фото. Літак російської авіакомпанії "Аерофлот", Москва, 23 серпня 2023. REUTERS/Maxim Shemetov

49-річний ізраїльтянин Галь Хаймович визнав себе винним у змові з метою контрабанди авіаційних запчастин і авіоніки від американських виробників до Росії, в тому числі на користь підсанкційних російських авіакомпаній. Про це повідомив Мін'юст США.

Обвинувачений визнав, що його схема передбачала обман американських компаній щодо справжнього призначення товарів, і що він та його спільники намагалися приховати схему, подавши неправдиву інформацію в експортних документах, поданих до уряду США. Участь у розслідуванні брало ФБР, а слухання про винесення вироку призначено на 22 листопада.

Слідство встановило, що Хаймович мав міжнародну експедиторську компанію й принаймні із березня 2022 по травень 2023 працював на фізичних та юридичних осіб, які намагалися незаконно експортувати товари до Росії, порушуючи закони США про експортний контроль, що було частиною санкцій проти Москви за повномасштабне вторгнення до України.

Хаймович організував понад 160 постачань компаніям на Мальдівах і в ОАЕ, які незаконно переправляли товари до Росії. Одне з таких перевезень, модуль повітряних даних, відбулося в серпні 2022 року для авіакомпанії "Сибір" (S7 Airlines).

У серпні у Каліфорнії заарештували американця іранського походження за звинуваченням у спробі незаконно експортувати в Іран авіаційні компоненти, які зокрема використовуються у військових літаках. Також раніше стало відомо, що у США судять колишнього офіцера військової розвідки, за звинуваченнями в передачі Китаю секретів армії США, зокрема інформації про війну в Україні.

Як свідчать матеріали розслідувань журналістів Bloomberg та Радіо Свобода, попри західні санкції через повномасштабне вторгнення до України у 2023 році, Росія продовжила ввозити західні високотехнологічні компоненти - авіазапчастини та мікрочипи.

Російська компанія "Яковлєв", яка виробляє як цивільні літаки, так і кілька модифікацій винищувача СУ-30, щонайменше до липня 2023 року на порушення санкцій продовжувала імпорт запчастин із Європи та США. Як ідеться в розслідуванні Радіо Свобода, з початку 2022 року РФ отримала компонентів на суму 8 мільйонів доларів.

Також у 2023 році, попри санкції, Росія змогла імпортувати високотехнологічні чипи американського та європейського виробництва на більш ніж 1 мільярд доларів.

Напередодні у Сенаті відбулись слухання, присвячені тому, чому американські чипи та електроніку знаходять в російській зброї, вилученій на полі бою в Україні. Представники присутніх компаній вказали, що більшість тих компонентів, які, за їхніми даними, виявляли на полі бою в Україні, це базові мікрочипи, що не підпадають під експортні обмеження, і які були вироблені до початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

З початку повномасштабного російського збройного вторгнення до України в 2022 році сотні іноземних корпорацій, компаній та брендів оголосили про закриття бізнесу в Росії відповідно зупинивши й імпорт продукції з-за кордону. У відповідь російська влада дозволила ввезення в країну іноземних товарів через треті країни в рамках паралельного імпорту, тобто без дозволу правовласника.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG