Спеціальні потреби

Конгресмени США у Гаазі заявили, що Путін здійснює геноцид в Україні


Прокурор МКС, єврокомісар з питань юстиції, президент "Євроюсту", генпрокурор України та заступник міністра юстиції США оголошують про розслідування злочинів агресії проти України. Фото: Koen van Weel/ANP/AFP
Прокурор МКС, єврокомісар з питань юстиції, президент "Євроюсту", генпрокурор України та заступник міністра юстиції США оголошують про розслідування злочинів агресії проти України. Фото: Koen van Weel/ANP/AFP

Члени комітету із закордонних справ Палати представників США під час візиту до Гааги в середу, 6 вересня, заявили, що президент Росії Володимир Путін здійснює геноцид в Україні.

За словами конгресмена-республіканця Майкла Маккола, Путін в Україні “намагається стерти культуру, народ і релігію, і це визначення геноциду”.

Конгресвумен Енн Вагнер, також республіканка, розповіла журналістам у Гаазі про “злочини проти людяності, відвертий геноцид, який вчинив цей чоловік”, маючи на увазі президента РФ.

Джеррі Конноллі, конгресмен-демократ нагадав, що президент Росії ще до повномасштабного вторгнення заперечував існування України та її народу.

“Я думаю, що він сам почав аргументувати за геноцид, і його поведінка згодом заповнила ці прогалини”, – сказав Конноллі.

У четвер американські законодавці у Гаазі проведуть зустріч із головним прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом та відвідають агенцію Євросоюзу з питань співробітництва у сфері кримінальної юстиції, яка, серед іншого, займається розслідуванням злочинів агресії щодо України.

Майкл Маккол під час зустрічі з журналістами повідомив, що конгресовий Комітет із закордонних справ має намір розглянути ”самі докази та те, як ми можемо допомогти Гаазі зібрати більше доказів і розвідданих, щоб довести справу проти Путіна”.

Делегація Конгресу США, до якої входять законодавці від Республіканської та Демократичної партії, під час візиту до Нідерландів має на меті, серед іншого, обговорити підтримку НАТО й України, а також способи, як притягнути Росію до відповідальності за її дії в Україні.

У березні цього року Міжнародний Кримінальний суд видав міжнародний ордер на арешт Путіна за воєнні злочини. Президента РФ звинувачують у викраденні дітей з України.

Форум

XS
SM
MD
LG