Двопартійна підтримка України у Конгресі США є її найбільшим стратегічним активом. Про це Кіт Дейтон, кандидат на посаду посла США в Україні, заявив у коментарях Комітету з міжнародних відносин Сенату США. Коментар пролунав у відповідь на питання, чи є належним для посла США зустрічатись із представинками виборчої кампанії президента Сполучених Штатів Америки, чи виборчої кампанії його супротивника напередодні президентських виборів у країні.
"На посаді посла США в Україні я зроблю усе в моїх силах для того, щоб захистити цю двопартійну підтримку та буду розглядати будь-які запити про аудієнції дуже критично", - заявив Дейтон.
Запитання прозвучали у зв'язку із роллю, яку у минулому офіційні представники уряду США та президента Трампа відіграли у спробах підштовхнути уряд України до оголошення про початок розслідувань, які б стосувались Джо Байдена. Це, як відомо, стало основою для процесу імпічменту щодо президента США Дональда Трампа. Президент США відкидав будь-які протизаконні дії. Процедура імпічменту у Палаті Представників Конгресу США, де більшість має Демократична партія, завершилась висуненням звинувачень. Після цього Сенат США, у якому більшість становлять законодавці-республіканці, виправдав Трампа.
Бойові дії не треба вести, якщо дестабілізувати можна без нихДейтон у відповідь на коментар сенатора-демократа Мерфі, що метою Путіна в Україні є її дестабілізація, а не захоплення Києва, Східної України
Кіт Дейтон також відзначив, що не проводитиме зустрічей із представниками виборчих кампаній США, якщо ті переслідуватимуть політичну мету.
Претендент на посаду посла США в Україні також висловив думку, що метою Путіна в Україні є її дестабілізація.
Дейтон погодився із думкою сенатора-демократа Кріса Мерфі про те, що Путін не ставить за мету захоплення Києва, або війну у східній Україні, якщо дестабілізації можна досягнути без бойових дій.
"Бойові дії не треба вести, якщо дестабілізувати можна без них", - відзначив Дейтон.
Дейтон наголосив на важливості економічної підтримки України за умов запровадження нею реформ.
Дивіться також: Наслідки вибуху у Бейруті – зйомка з повітря