Хакери зламали комп’ютерну мережу виборчого штабу кандидата в президенти від Демократичної партії США Гілларі Клінтон. Ця атака стала частиною інших кібератак на системи демократів. Про це повідомили джерела, знайомі з інцидентом, журналістам Reuters у п’ятницю.
Попередні дві хакерські атаки були направлені на Демократичний національний комітет та на комітет збору коштів партії для конгресменів-демократів.
Речник кампанії Клінтон заявив у п’ятницю ввечері, що хакери отримали доступ до програми аналітичних даних комітету та інших матеріалів.
Хакерські атаки не торкнулися приватної електронної пошти Гілларі Клінтон, якою вона користувалась, коли була державним секретарем США.
Представник кампанії Клінтон повідомив, що хакери мали доступ до сервера з аналітичною програмою впродовж близько п’яти днів. Ця програма є однією з багатьох систем, якою користувався штаб Клінтон для аналізу голосування виборців. Проте вона не містить в собі особистих даних людей, наприклад номерів соціального забезпечення чи кредитних карток, – повідомив представник штабу.
Відділ національної безпеки Міністерства юстиції поки що вивчає, чи кібератака на політичні організації демократів загрожували національній безпеці США, – повідомило журналістам джерело, знайоме з інцидентом.
Між тим, люди, близькі до розслідування, пояснили журналістам, що залучення до розслідування відділу нацбезпеки Міністерства юстиції означає, що президент США Барак Обама підозрює іншу країну в причетності до цих хакерських атак. Поки незрозуміло, які саме дані були зібрані під час цієї третьої кібератаки.
Ось що вказує на слід Кремля у головному політичному скандалі США
Джерело, ознайомлене з інцидентом, повідомило журналістам Рейтерс, що американська розвідка підтвердила причетність Росії до перших двох атак на сервери Національного комітету Демократичної партії та комітету, що збирає гроші для демократів-кандидатів у конгресмени.
Раніше ЗМІ у США повідомляли, що американська розвідка і незалежні експерти переконані, що кібератаки були здійснені агентами, які працюють для російського уряду. Нападники залишили «сліди», які ідентифікують їх як російські.
Експерти побоюються, що Росія може намагатися вплинути на президентські вибори у США. В Кремлі заперечують ці звинувачення і називають їх симптомом «антиросійської параної».
Інцидент розслідує Федеральне бюро розслідувань. У п’ятницю ФБР заявило, що вивчає повідомлення зі ЗМІ про кібер-атаки на певні політичні сили.
«ФБР серйозно ставиться до будь-яких звинувачень щодо втручання, і ми продовжуємо приводити до відповідальності тих, хто загрожує нашому кібер-простору», – повідомило ФБР на запит електронною поштою.
22 липня сайт WikiLeaks оприлюднив електронні листи Демократичної партії, які потрапили у відкритий доступ у результаті хакерської атаки.
Листи свідчать, що Національний комітет під час праймеріз таємно надавав більшу перевагу Гілларі Клінтон як кандидату на посаду президента США, ніж Берні Сандерсу, хоча мав зберігати нейтральність.
Крім того, у відкритий доступ потрапили і аналітичні записки про суперника пані Клінтон – кандидата від республіканців Дональда Трампа. Скандал призвів до відставки голови Національного комітету Демократичної партії США Деббі Вассерман Шульц.
Дивіться також: Увійшла в історію. Як Гілларі стала першою жінкою кандидатом у президенти