Після оголошення про призначення теперішнього очільника ЦРУ на посаду держсекретаря, президент Дональд Трамп повідомив, що місце директора ЦРУ займе Джина Гаcпел.
"Джина Гаcпел, заступник директора ЦРУ, замінить директора Помпео і стане першою жінкою–директором цієї установи – історичне досягнення", - зауважив Трамп.
Для остаточного призначення на посаду, кандидатура Джини Гаспел має пройти процедуру затвердження Сенатом. Хоча Республіканська партія має більшість у Сенаті, її кандидатура може бути неоднозначно сприйнята через причетність Гаспел до суперечливої практики тортур, яку раніше застосовувало ЦРУ.
За даними The New York Times, у 2002 році Гаспел була куратором програм із тортур над підозрюваними у тероризмі. Її також вважають причетною до знищення відеодоказів брутального поводження з в’язнями в секретній тюрмі в Тайланді. У 2009 році президент Барак Обама своїм наказом припинив програми, за виконання яких відповідала, серед інших, Гаспел.
Через причетність Гаспел до програм тортур в ЦРУ, ряд законодавців виступали проти її призначення на посаду заступника директора управління.
Колишній директор ЦРУ Джон Бреннан наголосив, що Гаспел має «значний досвід». Він також визнав її роль в суперечливих практиках зі збору розвідданих.
«Вона займалась дуже, дуже суперечливою програмою, і я знаю, що процес затвердження Сенатом буде дуже ретельним, але Джина Гаспел є чесною людиною», - сказав Бреннан MSNBC, повідомляє Politico.
Свою підтримку кандидатури пані Гаспел вже засвідчив сенатор-республіканець Том Коттон.«Джина Гаспел є чудовим вибором на посаду нового директора ЦРУ. Справжній професіонал, яка має десятиріччя досвіду в управлінні, Джина цей рік тісно співпрацювала з Майком (Помпео) і командою з національної безпеки. Я з нетерпінням очікую на процедуру їх затвердження і співпрацю з ними протягом наступних років».
Джина Гаспел почала працювати в ЦРУ у 1985 році. Вона має багатий досвід розвідувальної роботи в інших країнах світу. У 2017 році директор ЦРУ Майкл Пампео заявляв, що «вона має унікальну здібність доводити справи до кінця і надихати інших навколо себе».
Дивіться також: Вбивство журналіста у Словаччині посилило занепокоєння щодо безпеки журналістів.