Спеціальні потреби

Китай наголошує на розбіжностях у США на тлі гарячих виборів


Телевізійна трансляція виборів президента США в барі в Шанхаї, 6 листопада 2024 року. Дезінформаційні наративи Китаю були зосереджені на спробах підірвати демократичну систему США в цілому. Публічно Китай заперечує будь-які спроби вплинути на результати голосування в США. (AFP)
Телевізійна трансляція виборів президента США в барі в Шанхаї, 6 листопада 2024 року. Дезінформаційні наративи Китаю були зосереджені на спробах підірвати демократичну систему США в цілому. Публічно Китай заперечує будь-які спроби вплинути на результати голосування в США. (AFP)

У той час, як у вівторок на виборчих дільницях по всій Америці розпочався підрахунок голосів виборців під час президентських виборів у Сполучених Штатах Америки, державне китайське агентство Сіньхуа опублікувало сатиричне відео під назвою «Промови про перемогу на президентських виборах у Розділених Штатах Америки», пише кореспондент англомовної служби Голосу Америки Вільям Еколс.

У відео, опублікованому на платформі соціальних медіа X, Сіньхуа висміює новообраного президента Дональда Трампа та його опонентку, віцепрезидентку Камалу Гарріс, використовуючи суперечливі політичні і суспільні теми у США.

Насміхаючись над проблемою збройного насильства в Америці, акторка, яка грає Гарріс, сказала: «Ми встановлюємо автомати з продажу куль у кожному продуктовому магазині». Актор, який грає Трампа, сказав, що «поки в дітей влучають випадковими кулями», американці «повинні пройти перевірку, щоб купити жвачку».

Так само у відео висміювалися погляди Трампа та Гарріса на економічну та екологічну політику, критикувалися США за надання військової допомоги їхнім союзникам і висміювалася можлива заборона платформи соціальних мереж TikTok, що належить Китаю.

Подібно до дезінформації, яку поширюють інші супротивники США, такі як Росія та Іран, дезінформаційні наративи Китаю, спрямовані на вибори в США, були зосереджені на спробах підірвати демократичну систему США в цілому.

Як і російські та іранські державні ЗМІ, газета Комуністичної партії Китаю (КПК) Global Times передбачила «заворушення після виборів.

Сіньхуа опублікувала матеріал про день виборів, у якому викладено вісім ключових питань, які розкривають «правду про американську демократію».

Вони включали проблеми з інфляцією, охороною здоров’я, злочинністю, освітою, абортами, доступністю житла, сланцевим газом та імміграцією — усі ці проблеми Сіньхуа назвала «нагальними».

Стаття представила Сполучені Штати як політичні та економічні невдачі, а про кандидатів у президенти стверджувала, що вони використовують ці проблеми, щоб отримати голоси населення, незважаючи на те, що вони нездатні здійснити справжні зміни.

Лу Сян, експерт із вивчення США та науковий співробітник Академії суспільних наук Китаю, сказав Global Times, що «жоден з кандидатів не прийме легкої поразки, тому що вони занадто багато ставили на цю кампанію».

Гарріс вже спростувала такі припущення. Слідуючи політичній традиції США, вона зателефонувала Трампу в середу, щоб привітати його, і публічно визнала поразку у виборах.

Публічно Китай заперечує будь-які спроби вплинути на результати голосування в США. Коли в середу її запитали про перемогу Трампа, речниця МЗС Мао Нін назвала вибори «внутрішньою справою Сполучених Штатів».

"Китай поважає вибір американського народу", – додала вона.

Проте дослідники задокументували вплив Китаю напередодні голосування у вівторок.

У вівторок Лабораторія цифрових криміналістичних досліджень (DFRLab) Атлантичної ради опублікувала дослідження, яке виявило, що китайська мережа ботів розширювала, очевидно, російський контент, призначений «підірвати чесність виборів у США 2024 року».

«Ці відео посилили дезінформаційні наративи про фальсифікацію голосування, знищені бюлетені, несправні машини та мертвих виборців, причому деякі припускають, що віцепрезидентка Камала Гарріс отримала вигоду від цих імовірних випадків фальсифікації виборів», — заявили в DFRLab.

Влада заявила, що ці та інші зловмисні наративи, які Росія просуває через свою «кампанію втручання», створюють «і без того напружений політичний клімат», повідомляє Agence France-Presse.

У той час як Китай уже давно використовує платформи соціальних медіа, щоб протистояти негативним повідомленням про КПК та її дотримання прав людини, дослідники Microsoft виявили, що в останні роки Китай поширював повідомлення, спрямовані на підрив Сполучених Штатів і «сіяння розбрату за расовими, соціально-економічними та ідеологічними ознаками».

У серпневому звіті Microsoft виявила, що суб’єкти впливу, пов’язані з КПК, продовжували «залучати аудиторію США до політичних питань, що викликають розбіжності».

Як і Іран, Китай намагався розпалити соціальну напругу через підтримку США Ізраїлю у його війні проти ХАМАСу у секторі Газа.

Microsoft виявила, що одна група впливу, пов’язана з КПК, Taizi Flood, «використала сотні облікових записів, щоб розпалити обурення пропалестинськими протестами в університетах США».

Майкрософт виявила, що активи Taizi Flood представляли себе як студентів, які беруть участь у протестах, реагували «в режимі реального часу на зіткнення студентів із правоохоронними органами в університетських містечках» і надавали напрямки до місць проведення демонстрацій.

У вересневому звіті дослідницької компанії Graphika також зазначено, що Китай «став більш агресивним у своїх зусиллях вплинути на політичні розмови в США перед президентськими виборами 2024 року».

Як і у випадку з Taizi Flood, це включало розширення зусиль із видавання себе за американських виборців на платформах соціальних мереж, щоб поширювати "наративи про чутливі соціальні проблеми в США", спрямовані на розкол у суспільстві.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG