Спеціальні потреби

ISW: Путін показує, що його не цікавить припинення вогню в Україні


Президент Росії Володимир Путін веде засідання кабінету міністрів у режимі відеоконференції в державній резиденції Ново-Огарьово, під Москвою, 30 жовтня 2024 р. (Фото: Михайло Метцель, Sputnik через AP)
Президент Росії Володимир Путін веде засідання кабінету міністрів у режимі відеоконференції в державній резиденції Ново-Огарьово, під Москвою, 30 жовтня 2024 р. (Фото: Михайло Метцель, Sputnik через AP)

Російський президент Володимир Путін продовжує демонструвати, що він не зацікавлений у припиненні вогню в Україні шляхом переговорів, й натомість “відданий досягненню своєї мети знищення української державності”.

Таку оцінку оприлюднив американський Інститут вивчення війни (також відомий як ISW) у своєму останньому звіті щодо ситуації у війні в Україні 31 жовтня.

У своєму аналізі ISW, зокрема покладається на повідомлення видання Bloomberg, яке мало можливість поспілкуватись із президентом Сербії Александром Вучичем.

Згідно з повідомленням, Вучич на початку жовтня вперше за два з половиною роки розмовляв з Путіним, й торкнувся теми припинення вогню в Україні.

“Путін відповів, що Росія виконає всі цілі своєї “спеціальної воєнної операції” в Україні, маючи на увазі, зазначають в ISW, "руйнування української державності та уряду”.

ISW також нагадав про відкидання Путіним будь-якого припинення вогню на основі переговорів під час пресконференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Обраном 5 липня цього року. Таке припинення вогню, додав Путін, дозволить Україні перегрупуватися та переозброїтися.

Тим часом інститут вважає, що саме Росія може отримати переваги від припинення вогню за домовленістю й зі збереженням теперішньої лінії зіткнення.

Таке перемир'я, підсумовує ISW, “дасть Кремлю час для подальшої радикалізації та мілітаризації російського суспільства проти України, а російській армії – час відпочити та відновитися, ймовірно, перед майбутнім нападом на Україну”.

Водночас раніше Путін також висловлював прихильність китайсько-бразильській мирній ініціативі з 6 пунктів, висунутій у травні цього року. Вона, зокрема закликає до “відмови від розширення поля бою, відмови від загострення бойових дії та відмови від провокацій будь-якою зі сторін”.

Пропозиція також передбачає проведення “міжнародній мирній конференції... визнаної як Росією, так і Україною”.

Ця ініціатива не передбачає виведення російських військ з території України, тому суперечить "формулі миру” Зеленського і викликала осуд союзників України.

Українські дипломати заявили, що мета ініціативи полягає у тому, щоб “запобігти програшу Росії” у війні.

“Це дозволило б Росії продовжувати бойові дії з нинішньою інтенсивністю, а також [продовжувати] окупацію території України”, - пояснило раніше суть китайсько-бразильської ініціативи видання Politico.

Також видання Financial Times повідомило нещодавно з посиланням на неназвані джерела, включно з українськими посадовцями, що Україна та Росія перебувають на ранній стадії переговорів щодо потенційного припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі одна одної.

“Йдуть дуже ранні розмови про те, щоб щось потенційно відновити, — процитувало FT дипломата, який, за словами газети, був поінформований про переговори. – Зараз йдуть розмови про енергетичні об’єкти”.

Згідно з інформацією видання, Україна і Росія останнім часом зменшили інтенсивність обстрілів енергетичної інфраструктури одна одної внаслідок порозуміння, досягнутого між спецслужбами країн.

Водночас видання також послалося на колишнього високопоставленого чиновника Кремля, який заявив, що Путін навряд чи погодиться на припинення вогню, поки росіяни не зможуть повністю витіснити українські війська з Курщини, де вони досі займають близько 600 квадратних кілометрів території.

“Поки [українці] топчуть землю в Курську, Путін буде бити по енергетичній інфраструктурі Зеленського”, – цитує видання колишнього російського посадовця.

Відповідаючи на запитання про це повідомлення FT, речник Кремля Дмитро Пєсков 30 жовтня зазначив, що навіть у найавторитетніших медіа буває багато фейкових новин, які “не мають нічого спільного з реальністю”.

Тим часом Москва заявляє, що хоче миру, але висуває умови, які Київ вважає неприйнятними, включно з відмовою від 4 областей та відмовою від прагнення вступити до НАТО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG