Спеціальні потреби

Microsoft: Іран намагається вплинути на вибори у США через кібератаки та фейкові сайти


Виборча дільниця у Лас Вегасі, штат Невада. AP Photo/John Locher
Виборча дільниця у Лас Вегасі, штат Невада. AP Photo/John Locher

Іран нарощує онлайн-активність, що, як виглядає, має на меті вплинути на президентську виборчу кампанію у США. Про це у п’ятницю, 9 серпня, заявила компанія Microsoft. В одному випадку це виглядало як фішингова атака на президентську кампанію як спроба обманом отримати приватну інформацію.

У компанії Microsoft також повідомили, що іранські зловмисники в останні кілька місяців створювали фейкові новинні сайти та видавали себе за активістів, закладаючи основу для розпалювання розколу у суспільстві. Це потенційно може вплинути на американських виборців цієї осені, особливо в штатах, де немає помітної прихильності населення до якоїсь одної партії.

Висновки в останньому розвідувальному звіті Microsoft про безпекові загрози повідомляють, як Іран, котрий брав активну участь в останніх передвиборчих циклах у США, розвиває свою тактику для наступних виборів, що, ймовірно, матимуть глобальні наслідки.

Звіт виходить за рамки того, про що раніше повідомляли представники розвідки США, і наводить конкретні приклади активності іранських груп і дії, які вони вживали.

Місія Ірану в ООН заперечила, що мала плани втрутитися або здійснити кібератаки в президентські вибори у США.

У звіті не уточнюють намірів Ірану, окрім як посіяти хаос в Сполучених Штатах. Хоча офіційні особи США раніше давали зрозуміти, що Іран особливо виступає проти колишнього президента Дональда Трампа.

Офіційні особи США також висловлювали занепокоєння з приводу спроб Тегерана помститися за вбивство іранського генерала у 2020 році, що сталось в час адміністрації Трампа.

6 серпня цього року Міністерство юстиції оприлюднило кримінальні звинувачення щодо пакистанця, який має зв’язки з Іраном і, як стверджується, готував вбивства кількох посадових осіб у США, зокрема Джо Байдена та Дональда Трампа.

Звіт також показує, як Росія та Китай використовують політичну поляризацію США для просування власних повідомлень у черговий рік виборів, спрямований на розкол у суспільстві.

У звіті Microsoft визначено чотири приклади іранської активності, яка, прогнозують у компанії, збільшиться з наближенням виборів у листопаді.

Перший: у червні група, пов’язана з Революційною гвардією Ірану, націлила свою атаку на високопосадовця президентської кампанії США за допомогою фішингового електронного листа – форми кібератаки, яка часто використовується для збору конфіденційної інформації, мовиться у звіті. Дослідники не уточнили, на чию саме кампанію цілились кіберзловмисники. У Microsoft повідомили, що група приховала походження електронного листа, надіславши його зі зламаного облікового запису електронної пошти колишнього старшого радника.

Через декілька днів іранська група спробувала увійти в обліковий запис, що належав колишньому кандидату в президенти, але їй це не вдалося, йдеться у звіті Microsoft. Компанія сповістила тих, на кого цілились хакери.

Ще в іншому прикладі іранська група створювала вебсайти, які видавали себе за інформаційні сайти у США, націлені на виборців з протилежних сторін політичного спектра, пишуть автори звіту.

Один фейковий новинний сайт, який [ідеологічно] схиляється до лівої аудиторії, ображає Трампа, називаючи його “божевільним”. У повідомленнях на цьому сайті є припущення, що кандидат вживає наркотики, мовиться у звіті. Інший сайт, спрямований на республіканців, зосереджує увагу на питаннях ЛГБТ, зокрема, пише про хірургічні операції зі зміни статі.

Третій приклад, який наводять дослідники Microsoft, виявив, що іранські групи видають себе за американських активістів, що потенційно закладає основу для операцій впливу ближче до виборів.

І нарешті, інша іранська група у травні цього року зламала обліковий запис державного службовця в одному з ключових для виборів штатів, пишуть автори звіту. Втім лишається незрозумілим, чи була ця кібератака пов'язана зі спробами втручання у вибори.

Місія Ірану в ООН прокоментувала звіт виданню Associated Press в електронному листі: “Іран став жертвою численних наступальних кібероперацій, спрямованих на його інфраструктуру, центри громадського обслуговування та промисловість. Кіберпотенціал Ірану є оборонним і пропорційним загрозам, з якими він стикається. Іран не має ані намірів, ані планів здійснювати кібератаки. Вибори президента США – це внутрішня справа, в яку Іран не втручається”.

У статті використані матеріали агенції Associated Press.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG