Спеціальні потреби

США і Росія чекають конкретних пропозицій щодо ядерної програми Тегерана


США і Росія обговорили питання необхідності конкретних пропозицій щодо ядерної програми Ірану на тлі побоювань міжнародного співтовариства, що Тегеран займається розробкою ядерної зброї.

У понеділок після зустрічі з державним секретарем Джоном Керрі, яка відбулася за лаштунками економічного саміту АТЕС в Індонезії, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Іран, ймовірно, хоче зрозуміти, якими конкретними кроками він може доказати що, його ядерна програма має виключно мирний характер.

За словами Лаврова, це питання, ймовірно, обговорюватиметься наступного тижня в Женеві, де пройдуть переговори Ірану з представниками п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччини.

Керрі заявив, що США вітають недавні заяви Тегерана, але реальне значення матимуть не слова, а діла. Він додав, що Іран поки що не відповів на заклик так званої групи «5+1» щодо припинення збагачення урану до 20 відсотків і припининня всієї роботи зі збагачення на одному з його ядерних об’єктів.

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф в неділю заявив, що ця пропозиція вже не дійсна, і що «шістці» слід прибути на переговори наступного тижня «з новою точкою зору».

Іран заявляє, що його ядерна програма має виключно мирні цілі, і вимагає від міжнародного співтовариства пом’якшення санкцій, введених у зв'язку з його відмовою припинити роботи зі збагачення.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG