Іноземні супротивники використовували дедалі більш витончені операції втручання, спрямовані на президентські перегони у США 5 листопада між віцепрезиденткою-демократкою Камалою Гарріс та експрезидентом-республіканцем Дональдом Трампом, який зрештою переміг на виборах.
Іран намагався втрутитися у вибори та вплинути на результати, поширюючи дезінформаційні наративи, сприятливі для його власних зовнішньополітичних цілей.
Суспільний розкол у США та прогнози "заворушень після виборів", а також зображення підтримки Сполученими Штатами Ізраїлю у війні, яка триває між Ізраїлем та ХАМАСом, як історичної "підтримки геноциду" американцями домінували у висвітленні американських виборів в іранських державних ЗМІ.
Керована Іраном мережа облікових записів у соціальних мережах, а також фейкових новинних сайтів, спрямовувала поляризовані повідомлення на американських виборців на протилежних кінцях політичного спектра.
За кілька днів до виборів Press TV, державний іранський англомовний телеканал, оприлюднював аналітичні репортажі та новини, які зображували Сполучені Штати як "померлу" націю, що президентські вибори нібито лише підкреслили.
"За тим, як Америка наближається до виборів, здається, єдина впевненість полягає в тому, що розкол, роз’єднаність, незадоволення і, можливо, навіть дисфункція не зникнуть найближчим часом", – сказав аналітик Press TV Рамін Мазагері у репортажі 4 листопада, яка є прикладом загального висвітлення.
Іран давно звинувачує Ізраїль у вчиненні геноциду в смузі Гази. Ізраїль стверджує, що саме Іран несе відповідальність за насильство в Газі та Лівані, посилаючись на десятиріччя зусиль Тегерана знищити Ізраїль за допомогою ставлеників.
Коментатор з Тегерану Аліреза Акбар написав для Press TV, що Гарріс і Трамп у підтримці Ізраїлю не є винятком серед своїх попередників, і що "президенти США завжди були на боці геноциду, різанин та голокостів".
Розмовляючи з Press TV у жовтні, американський науковець й лібертаріанський кандидат у президенти Майкл Ректенволд також сказав, що "і Гарріс, і Трамп продовжуватимуть підтримувати психопатичне геноцидне шаленство Ізраїлю".
Press TV неодноразово поширювало наратив про те, що підтримка Ізраїлю з боку Гарріс може коштувати їй голосів мусульманських виборців, а також неодноразово стверджувало, що вона несе відповідальність за загибель мирного населення у смузі Гази.
В одному з репортажів 4 листопада кореспондент Press TV Мазагері сказав, що "участь віцепрезидентки Камали Гарріс у геноциді в Газі шокувала виборців усіх типів", додавши, що "опитування показують, що американці-мусульмани здатні перехилити терези" на виборах.
Війна Ізраїлю та ХАМАСу, а також її вплив на цивільне населення у смузі Гази є ключовим питанням для арабських і мусульманських американських виборців, особливо в Мічигані, ключовому спірному штаті-гойдалці.
Під час мітингу в Мічигані 3 листопада Гарріс пообіцяла зробити "все, що в її силах", щоб зупинити війну Ізраїлю та ХАМАСу у разі обрання президенткою.
Джерела повідомили виданню The Times of Israel наприкінці жовтня, що Трамп хотів, щоб війна в Газі завершилася до того, як він повернеться на посаду, якщо виграє вибори.
Дослідники компанії Microsoft виявили, що дезінформаційні наративи, подібні до тих, що звучать на Press TV, посилюються прихованими новинними сайтами та обліковими записами у соціальних мережах.
23 жовтня Центр аналізу загроз Microsoft повідомив, що його дослідники виявили "керовану Іраном кіберперсону" під назвою "Люди Бушнелла", названу на честь Аарона Бушнелла, який загинув після самопідпалу біля посольства Ізраїлю у столиці США Вашингтоні у лютому.
Microsoft повідомила, що "Люди Бушнелла" намагалися розпалити антиізраїльські протести у Сполучених Штатах і Європі та закликали американців "пересидіти вибори", тобто не брати в них участі.
Microsoft також повідомила, що "чотири вебсайти, які маскуються під новинні видання, активно залучають групи виборців США на протилежних кінцях політичного спектра, поширюючи поляризаційні повідомлення про такі питання, як кандидати в президенти США, права громади ЛГБТ і конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу".
Один із цих вебсайтів з лівим ухилом під назвою Nio Thinker опублікував статтю з критикою "мовчання Демократичної партії щодо Палестини", повідомляє Al Monitor.
Хоча Гарріс займає важливе місце в останніх репортажах Press TV, розвідувальні служби США та дослідники Microsoft раніше задокументували, як іранські кібероперації впливу намагалися підірвати кампанію Трампа на цих і попередніх виборах.
Це включало спонсорований Іраном "фішинг", як зазначило Міністерство фінансів у вересні, а також "операції зі злому та витоку інформації", спрямовані на "підрив довіри до виборчих процесів та інститутів Сполучених Штатів й втручання у політичні кампанії".
Вересневий звіт New York Times показав, що нападки Ірану на президента Джо Байдена та Гарріс разом із Трампом можуть відображати "ширшу мету посіяти внутрішній розбрат і дискредитувати демократичну систему Сполучених Штатів в очах світу".
У цьому звіті було процитовано двох іранських чиновників, які заявили, що Тегерану "байдуже", хто виграє президентські перегони, стверджуючи, що "ворожість Вашингтона виходить за межі будь-якої політичної партії".
У липні директорка Національної розвідки США Авріл Гейнс попередила, що Іран "прагне розпалити розбрат і підірвати довіру до наших демократичних інститутів", а також "опортуністично використовує тривалі протести щодо війни в Газі".