Правоохороні органи США перевіряють імовірний зв’язок між наїздом автомобіля в натовп у Новому Орлеані й вибухом Tesla Cybertruck біля готелю Trump Hotel Las Vegas. Про це ввечері в середу, 1 січня, заявив президент США Джо Байден під час звернення щодо трагедії.
"Ми стежимо за вибухом Cybertruck біля Trump Hotel у Лас-Вегасі. Правоохоронні органи та розвідувальна спільнота розслідують це також, зокрема щодо того, чи є якийсь можливий зв’язок із нападом у Новому Орлеані. Наразі про це поки немає чого повідомити", - сказав Байден.
Тим часом у правоохоронних органах повідомили, що Cybertruck, який вибухнув біля готелю Trump Hotel у Лас-Вегасі у середу зранку, та пікап, який в'їхав у натовп у Новому Орлеані кількома годинами раніше, були орендовані в однієї компанії.
Вибух Tesla Cybertruck
Водій Tesla Cybertruck загинув, ще семеро людей отримали поранення в Лас-Вегасі вранці, 1 січня, внаслідок вибуху транспортного засобу, наповненого каністрами з паливом і піротехнікою.
Повідомлення про пожежу в готелі Trump International Las Vegas надійшло о 8:40 ранку, йдеться в заяві представника округу.
Генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив у середу вдень у мережі X, що підтверджено, що "вибух був спричинений дуже великою кількістю феєрверків та/або вибухівкою, яка перевозилася в кузові орендованого Cybertruck, і він не пов’язаний із самим транспортним засобом".
Маск додав, що зараз все керівництво компанії розслідує цю справу.
"Я знаю, що у вас є багато запитань... У нас не так багато відповідей", - сказав журналістам у середу Джеремі Шварц, виконувач обов'язків спеціального агента, відповідального за офіс ФБР у Лас-Вегасі.
Як повідомили в NBC News із посиланням на джерела у правоохоронних органах, підозрюваний у вибуху в Лас-Вегасі, ім'я якого правоохоронні органи поки публічно не називають, мав попередній військовий досвід.
Нападник у Новому Орлеані мав в авто прапор Ісламської держави
У середу ФБР підтвердило інформацію про те, що підозрюваний у загибелі людей в Новому Орлеані мав прапор Ісламської держави у своєму пікапі, яким врізався у натовп в перші години нового року, перш ніж був убитий під час перестрілки з поліцією.
Увечері в середу президент США Джо Байден заявив, що ФБР виявило, що підозрюваний вчинив інші дії "за кілька годин до нападу", щоб показати свою лояльність.
Шамсуд-Дін Джаббар, 42-річний громадянин США і колишній армійський резервіст, "опублікував відео в соціальних мережах, які вказують на те, що його надихав ІДІЛ", - сказав Байден.
"Ситуація дуже нестабільна, – додав президент США. – Правоохоронні органи та розвідувальне співтовариство продовжують шукати будь-які зв’язки, асоціації чи співзмовників", – сказав він.
Мерка Нового Орлеана Латоя Кантрелл назвала інцидент у місті із масовими жертвами на Новий рік терористичним нападом. Унаслідок інциденту загинуло щонайменше 15 людей, і ще 30 отримали поранення.
Деталі самої атаки в Новому Орлеані відповідають тактиці, яку давно підтримують пропагандисти Ісламської держави, кажуть експерти.
"Те, що ми побачили, узгоджується зі загальною схемою, яку ми бачили від Ісламської держави протягом певного часу, — сказав Голосу Америки Аарон Зелін, співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики, який спеціалізується на джихадизмі. - Вони роками закликають до атак, шляхом таранів на автомобілях".
Одна з перших, пов’язаних із Ісламською державою атак із використанням транспортного засобу як зброї відбулася в Ніцці у Франції у 2016 році. Тоді 31-річний француз туніського походження врізався в натовп під час святкування Дня взяття Бастилії, убивши більше понад 80 осіб.
Через кілька місяців 24-річний житель Тунісу на вантажівці в'їхав у натовп на різдвяному ярмарку в Берліні, убивши 13 людей. Він також опублікував відео, у якому присягнув на вірність ІД перед здійсненням атаки.
Крім того, ІД заявила про таран вантажівки у Нью-Йорку в листопаді 2017 року, внаслідок якого загинуло щонайменше вісім осіб.
Дивіться також: