Дональд Трамп повертається у суботу до Вашингтона, щоб розпочати підготовку до своєї другої інавгурації як президента у понеділок. Через холодну погоду він складе присягу в стінах Капітолія США замість традиційної церемонії на сходах головного законодавчого органу США.
Ритуальна зміна влади у США розпочнеться традиційною вечіркою Трампа: феєрверк на одному з його розкішних гольф-помешкань, де серед гостей будуть титани індустрії технологій, друзі зі світу бізнесу та зірки консервативних медіа, а також тисячі його прихильників, які з’їжджаються з усієї країни, пише АР.
У зв’язку з тим, що в день інавгурації очікується, що порив арктичного повітря досягне столиці країни, організатори намагалися перенести у приміщення більшість заходів, які традиційно відбуваються просто неба, включаючи церемонію присяги.
Як зазначає АР, Трамп, республіканець, залишив посаду президента у 2021 році як політичний ізгой після того, як його відмовився визнати поразку на виборах, а його прихильники захопили Капітолій США. Тоді він порушив традицію, проігнорувавши інавгурацію демократа Джо Байдена як свого наступника.
На відміну від Трампа, Байден дотримуватиметься одного з найпотужніших символів демократичної передачі влади, вітаючи Трампа в Білому домі та приєднуючись до нього під час поїздки до Капітолія, перш ніж він складе присягу.
Трамп, колишня зірка реаліті-шоу та мільярдер, вперше вступив на посаду вісім років тому як аутсайдер, який порушив норми Вашингтона. Він виголосив похмуру інавгураційну промову, а його присяга спричинила масові протести та деякі сутички на вулицях, пише АР.
Цього разу очікується, що протести будуть набагато менш помітними і залишаться в тіні церемоній та святкувань з нагоди приходу Трампа до влади. Події, пов’язані з його інавгурацією, стануть ще однією ознакою гучного повернення Трампа, а також помітною засвідчать очікувану значну роль мільярдерів із технологічного світу в його адміністарції.
Зірки кантрі-музики Керрі Андервуд, Біллі Рей Сайрус і Джейсон Алдін, диско-гурт Village People, репер Неллі та музикант Кід Рок мають виступити на церемоніях і заходах, пов’язаних з інавгурацією. Очікується, що актор Джон Войт і борець Халк Хоган також з’являться, а також команда бізнес-менеджерів, що обіймають Трампа: генеральний директор Tesla та X Ілон Маск, засновник Amazon Джефф Безос, генеральний директор Meta Марк Цукерберг і генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу.
Фестиваль починається в суботу, коли обраний президент залишить свій будинок у Флориді, щоб відправитися до Вашингтона. Радники Трампа не уточнили, як він проведе першу частину дня, і єдиний публічний захід у розкладі Трампа – це вечірній прийом і феєрверк у Національному гольф-клубі Трампа в Стерлінгу, штат Вірджинія, за межами міста.
У цей час новообраний віцепрезидент Джей Ді Венс відвідає прийняття для членів кабінету міністрів і влаштує вечерю у Вашингтоні.
У неділю, напередодні своєї інавгурації, Трамп має взяти участь у церемонії покладання вінків на Арлінгтонському національному кладовищі, а потім відправитися на мітинг на Capital One Arena у Вашингтоні. Після мітингу відбудеться приватна вечеря.
У день інавгурації Трамп розпочне традиційну молитовну службу в єпископальній церкві Святого Івана, а потім попрямує до Білого дому на традиційний чай із президентом і першою леді, які залишають свій пост.
Потім Трамп поїде до Капітолія, де його церемонію перенесли в приміщення, оскільки температура різко впаде, що зробить день інавгурації найхолоднішим за останні 40 років. Не зовсім зрозуміло, як церемонія буде адаптована до ротонди Капітолія, але лише частина початкових запрошених буде допущена до участі.
Вісім років тому критики Трампа боролися з тим, чи варто відвідувати його інавгурацію, розмірковуючи над тим, чи не відмовитися від давньої практики та послати сигнал новому президенту, який викликає розбіжності.
Цього року відвертий опір Трампу згас, хоча будуть дві помітні відсутності: колишня перша леді Мішель Обама та колишній спікер Палати представників Ненсі Пелосі. Жодна з них не пояснила, чому вона пропускає церемонію.
Після того, як Трамп складе присягу та виступить зі своєю інавгураційною промовою, відбудеться урочисте прощання з Байденом і віцепрезиденткою Камалою Гарріс. Коли новий республіканський уряд прийде до влади, Трамп відправиться на церемонію підписання в Капітолії, щоб затвердити деякі зі своїх перших офіційних актів, після чого відбудеться обід у Конгресі та огляд військ США.
Запланований традиційний парад Пенсільванія-авеню перетворився на захід у приміщенні через холод, і Трамп знову планує виступити перед своїми прихильниками, перш ніж відправитися в Білий дім на церемонію підписання в Овальному кабінеті. Увечері відбудуться тріо блискучих балів із музичними виступами.
Прибуття Трампа до Вашингтона знову супроводжуватиметься протестами, присвяченим таким питанням, як аборти, імміграційні права та, цього разу, війна Ізраїлю та ХАМАСу, але очікується, що відчуття та сила цих демонстрацій будуть відрізнятися від початку його першого терміну.
Жіночий марш, організований жінками, обуреними перемогою Трампа в 2017 році, зібрав понад 500 000 людей до Вашингтона та мільйони інших у містах по всій країні, ставши однією з найбільших одноденних демонстрацій в історії США.
Марш повертається в суботу під назвою «Народний марш», а організатори кажуть, що вони будуть зосереджені менше на Трампі, а більше на ширших цілях щодо прав жінок і репродуктивних прав, прав ЛГБТК, імміграції, клімату та демократії. Очікується, що він приверне близько 50 000 людей, що набагато менше, ніж вісім років тому.